• Головна
  • Умови отримання надбавки до пенсії пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років
17:15, 15 травня 2014 р.

Умови отримання надбавки до пенсії пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років

Відповідно до п. 6 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, Закону України “Про пенсійне забезпечення” та постанови Кабінету Міністрів України від 16 липня 2008 року № 654 “Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян” непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, до пенсії за віком, по інвалідності та за вислугу років призначається і виплачується надбавка у розмірі 150 грн. на кожну дитину.

Непрацюючими пенсіонерами – є особи, які не перебувають у трудових відносинах та не зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності.

- Встановлення зазначеної надбавки провадиться на підставі заяви пенсіонера, до якої надаються документи, що засвідчують особу, родинні стосунки та вік утриманця, підтверджують перебування його на утриманні заявника та свідчать про те, що пенсіонер не працює. Такими документами є:

- паспорт;

- довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру;

- трудова книжка;

- свідоцтво про народження дитини;

- довідка уповноважених органів з місця проживання (органів управління житловим фондом, місцевого самоврядування) про перебування на утриманні чи про спільне проживання з заявником.

Виплата надбавки здійснюється до досягнення дитиною 18 – річного віку.

Одночасно нагадуємо про те, що пенсіонери, які на своєму утриманні мають дітей до 18 років, та отримують відповідну надбавку до пенсії, в обов’язковому порядку повинні своєчасно повідомляти управління Пенсійного фонду України за місцем перебування на обліку про факт працевлаштування або здійснення підприємницької діяльності. У разі прийняття на роботу чи реєстрації фізичної особи – суб’єкта підприємницької діяльності, виплата пенсіонеру зазначеної надбавки припиняється.

- Слід також зазначити, що на тих дітей, які отримують пенсію або державну соціальну допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та діям - інвалідам”, надбавка до пенсії не нараховується.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#надбавки до пенсії
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...