Новини компаній
17:52, 28 липня 2023 р.

Chainlink: особливості крипти

Новини компаній

ChainLink – це блокчейн-мережа оракулів. Суть проекту полягає в тому, щоб вирішити проблеми технічної сумісності блокчейн-технології із традиційними методами передачі даних. Зараз смарт-контракти вийшли за межі використання тільки в криптосфері, блокчейн почали використовувати різні організації. Тому існує запит на синхронізацію роботи крипто та традиційної фінансової індустрії.

Наприклад, щоб видавати кредити, використовуючи смарт-контракти, потрібні докладні відомості про процентні ставки та кредитну історію позичальника. Дані про це запитуються з різних джерел та акумулюються за допомогою блокчейн-технологій.

Такі ж дані запитують фінансові криптовалютні платформи: 

  • інвестиційні майданчики;

  • обмінники; 

  • біржі.

Творці ChainLink ставлять собі за мету реалізувати цілу мережу оракулів, які будуть сумісні з ETH, BTC,  згодом з іншими криптовалютами.

Старт проекту

Початок проекту датований вереснем 2017 року. Тоді проводився ICO із продажу однойменних монет. Реалізовано було 35 млн токенів. Офіційний реліз проекту планувався лише на січень 2018 року. Через рік творці прийняли рішення про переведення його на Ethereum як головну мережу.

Засновниками блокчейн-мережі є Стів Елліс та Сергій Назаров. Вони разом відкрили компанію Chainlink Labs і залишаються працювати в організації, яка є прародителькою мережі та токена.

Про криптовалюту Сhainlink

Крипта Сhainlink (LINK) є нативним токеном Сhainlink-платформи. Найпростіше придбати chainlink на традиційних біржах криптовалюти: одній з найбільших європейських – WhiteBIT, а також – інших торгових майданчиках (Huobi, Binance, Bittrex, Gate.io, KuCoin).

Якщо не стоїть завдання торгувати, а в планах – лише поповнення гаманця, найпростіше здійснити відповідні операції через обмінник. Так, на сайті біржі WhiteBIT дізнаються вартість криптовалют, можна вибрати найкращий курс.

Криптовалюта Link: у чому ж особливість

Децентралізована криптовалюта Link має відкритий вихідний код, де використовується спеціально розроблене учасниками проекту програмне забезпечення. За допомогою токенів автори проекту дозволяють заробляти постачальникам інформації. Чим продуктивніше веде діяльність той чи інший постачальник, тим більше отримує сама компанія.

Криптовалюта CainLink не доступна для майнінгу, проте із зберіганням монет проблем виникнути не повинно. 

Токен створений на базі ефіру, тому тримати Link можна на будь-якому гаманці, який підтримує ETH.

Так як Link – службовий токен, його ціна сильно залежить від розвитку проекту. Аналітики відзначають, що блокчейн-оракули ChainLink мають все більший попит, що може позитивно позначитися і на вартості монети.Експерти запевняють, що криптовалюту Link варто розглядати як довгострокову інвестицію.

Токен Link: можливості

Блокчейни, на яких працюють смарт-контракти, не можуть підтримувати зв'язок із зовнішніми системами, а смарт-контракти не здатні самостійно підключатися поза ланцюгом.

Порожню нішу децентралізованих блокчейн-оракулів як раз зайняв ChainLink. Проект, який позиціонує себе як перший децентралізований оракул, надає зовнішні дані для смарт-контрактів.

Переваги токену Link

Серед переваг визначають наступні:

  • LINK – монета із конкретним призначенням. Так, метою та призначенням її є захист даних, полегшення отримання останніх із різноманітних джерел. Крипта Link забезпечує сумісність між ланцюжками (наприклад, Bitcoin та Ethereum), дозволяє підключати традиційні системи без істотних змін у класичних установах. У свою чергу децентралізація виконання смарт-контрактів підвищує точність, безпеку інформації, що отримується. 

  • Налагоджено співпрацю зі SWIFT – великим постачальником безпечних фінансових транзакцій. Безпосередньо через цю організацію Chainlink має можливість працювати з найбільшими передовими установами фінансового плану по всьому світу, які готові до обміну інформацією. Що в позитивному ключі впливає як на перспективи діяльності ChainLink, так і на прогноз крипти Link.

  • Блокчейн-оракули вибудовують мости між різними мережами для передачі інформації між ETH та BSC. 

Проект досить тривалий період представлений на ринку: перший прототип Chainlink засновано у 2014 році (це SmartConnect), коли практично жодна з команд не займалася з'єднанням смарт-контрактів. З переходом до нового проекту основна частина співробітників залишилася незмінною.

Сьогодні все більше інвесторів віддають перевагу вкладанню коштів у повноцінні проекти зі зрозумілою метою та перспективною нішею розвитку. LINK – токенсаме такий, він підтримується великою мережею Chainlink. Цейпроект досить перспективний ще тому, що ChainLink співпрацює і з традиційним світом фінансових послуг. Все разом взяте дозволяє сподіватися на те, що в майбутньому з розвитком та експансією своєї ніші, платформа та токен почнуть рости в ціні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...