• Головна
  • Масові арешт банківських рахунків українців
Новини компаній
21:44, 15 травня 2023 р.

Масові арешт банківських рахунків українців

Новини компаній
Масові арешт банківських рахунків українців, фото-1

З березня 2022 року в Україні діяв мораторій на арешт банківських рахунків боржників, визначених судовим рішенням та внесених в Єдиний реєстр боржників і які мали суму довга, яка перевищує 100 тис. грн. Таким чином це дозволяло не арештовувати рахунки боржників за надання комунальних послуг, за несплату штрафів за порушення ПДД, та тих хто не платить аліменти.

Але, на початку травня набрав чинності Закон №3048-IX«Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану», який скасував попередні вимоги і відновив автоматичне блокування банківських рахунків боржників. Обмеження щодо суми боргу для арешту скасовані.

Закон №3048-IX дозволяє:

1.Арешт банківського рахунку боржника не зважаючи на розмір боргу;

2.Після арешту рахунка, по зверненню про розблокування в будь якому вигляді – письмовому, чи в електронній формі, боржника до виконавця судового рішення, можлива разблокіровка суми у розмірі двох мінімальних заробітних плат, а саме - 13,4 тыс. грн.

При цьому боржник не інформується про автоматичний арешт рахунку. Зазвичай, коли людина не спроможна провести розрахунок карткою, вона вимушена звернутися до банку, який оформив та видав картку. В свою чергу банк повідомляє про арешт рахунку виконавчою службою. Такі події змушують українців звертатися до адвокатів, адвокати запропонують алгоритм дій, які дозволять вирішити це нелегке становище.

Важливо підкреслити, що процедура зняття арешту залежить від конкретних обставин кожного випадку. Досудовий порядок може бути шляхом до вирішення спору, але якщо це не приводить до задоволення вимог боржника, суд є остаточним механізмом для вирішення спору щодо арешту коштів.

Варто зазначити, що звернення до суду може бути складнішим і тривалішим процесом, ніж досудовий порядок. Тому перед поданням судового позову рекомендується звернутися до юридичних консультантів або адвокатів, щоб отримати належну підтримку та консультацію з питань, пов'язаних з арештом коштів на рахунку.

Як зняти арешт з рахунку?

Щоб скасувати арешт на рахунку:

·Спочатку необхідно встановити підстави, згідно з якими він був заблокований та хто його встановив.

Інформацію можна отримати у банку. Іноді навіть не потрібно звертатися до працівників банку: всі необхідні дані можуть бути доступні в особистому кабінеті інтернет-банкінгу.

Також можливо скористатися системою Мін'юсту для пошуку виконавчих проваджень.

·Наступним кроком є звернення до виконавчої служби та виконавця, який видав постанову про арешт коштів на рахунку. Після цього необхідно сплатити заборгованість.

·Після сплати заборгованості виконавцю, необхідно отримати від нього документ, що підтверджує виконання платежу. Цей документ потрібно пред'явити до банку, разом з запитом на зняття арешту з рахунку.

Банк перевірить отримані документи та проведе процедуру зняття арешту з рахунку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...