• Головна
  • Як отримати компенсацію за купівлю електрогенератора в Сумах
11:40, 13 грудня 2022 р.

Як отримати компенсацію за купівлю електрогенератора в Сумах

Повномасштабне вторгнення триває вже 9 місяців. Для того, щоб зберегти енергосистему України, держава запровадила планові та аварійні відключення світла по всій країні. Жити і працювати стало важче, тому українці почали купувати генератори.

Натомість місцева влада запровадила процедуру, через яку можна повернути певний відсоток коштів за його [генератора] придбання. Зараз такою послугою можуть скористатися вже декілька міст України, зокрема Суми, пише gorod.sumy.ua.

У Міністерстві реінтеграції зазначають, що право на компенсацію мають керівники багатоквартирних будинків, житлово-будівельні контори та об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

Безпосередньо в Сумах кошти можуть отримати мешканці будинків трьох і вище поверхів, а також двоповерхових будівель, збудованих до 1993 року. Сума компенсації - не більше 50% і не більше 50 тисяч гривень. Генератор має бути куплений після 24 лютого, а його потужність повинна сягати 3 і більше кВт. 

Ключовим моментом у відшкодуванні є подача заяви саме від юридичної особи, а пакет документів варто подати до Департаменту інфраструктури міста Сумської міської ради по вулиці Горького, 21, 3 поверх. Номер для довідки: 0542 700 590.

Список документів, які треба мати разом із заявою:

  1. Витяг з реєстру тієї юридичної особи, яка забезпечує утримання вашого будинку;
  2. Чек про оплату та отримання генератора, а також документи із його технічними характеристиками та серійним номером;
  3. Документ, який підтверджує повноваження юридичної особи на управління спільним майном;
  4. Протокол загальних зборів співвласників багатоквартирних житлових будинків. 

Генератор потрібен для загального користування мешканцями будинку, а в заяві має бути вказана адреса, за якою він розміщений, та чи є в будинку ліфти, водяні насоси або індивідуальний тепловий пункт. Також написати банківський рахунок, на який мають повернути кошти. Заяву на компенсацію розглядатимуть протягом 30 днів. 

Відшкодування не надаються окремим фізичним особам і мешканцям приватних будинків. Натомість задля купівлі генератора на багатоквартирний будинок є умова - згода двох третин мешканців або більше. 

При купівлі та експлуатації генератора варто дотримуватися кількох правил: 

  • Генератор можна використовувати тільки на відкритому повітрі, адже під час роботи він виділяє чадний газ, який є небезпечним для життя і взагалі не має потрапляти до приміщення.
  • Встановлюйте генератор так, щоби відстань до найближчої поверхні (стіни, вікна тощо) була не менше за 6 метрів: це важливо, тому що під час роботи він сильно нагрівається й предмети поблизу можуть спалахнути.
  • Заправляйте генератор на відкритому повітрі й тримайте паливо якомога далі (знову-таки через ризик пожежі).

При купівлі та експлуатації генератора забороняється: 

  • Вливати в циліндри та клапани легкозаймисті рідини для полегшення пуску двигунів;
  • Заправляти паливний бак під час роботи агрегату, а також, якщо двигун і вихлопна труба гарячі;
  • Розігрівати у приміщенні трубопроводи, арматуру й обладнання за допомогою відкритого вогню (паяльних ламп, смолоскипів тощо);
  • Сушити спецодяг на нагрітих частинах устаткування;
  • Захаращувати проходи виробничих приміщень та виходи з дому, а також зберігати обладнання та інші матеріали поза спеціальними приміщеннями електростанції. 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...