• Головна
  • Чи впливає заборгованість за житлово-комунальні послуги на автоматичне призначення субсидії на неопалювальний період
14:11, 20 травня 2022 р.

Чи впливає заборгованість за житлово-комунальні послуги на автоматичне призначення субсидії на неопалювальний період

Для призначення житлової субсидії з травня департамент самостійно збирає необхідну інформацію – про доходи громадян із липня по грудень 2021 року, про наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, тощо. Про це інформує Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради.

Тож, після отримання зазначеної інформації буде прийматись рішення по кожному отримувачу субсидії індивідуально.

Звертаємо увагу, що однією з причин відмови в призначенні житлової субсидії є наявність на 1 травня 2022 року простроченої понад 3 місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 680 грн.

Станом на 20.05.2022 департаментом вже отримано інформацію від надавачів послуг по 1622 домогосподарствам, які мають таку заборгованість.

Але, є винятки, коли заборгованість не впливає на призначення субсидії. Це – при наявності заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу або Мінсоцполітики не забезпечено фінансування житлових субсидій громадянам.

Проте, якщо ж заборгованість зі сплати комунальних послуг виникла, і неопалювальний сезон вже розпочався, все одно є можливість оформити субсидію. Житлова субсидія буде призначена з початку неопалювального сезону, якщо впродовж двох місяців від його початку будуть надані один з таких документів:

  • документальне підтвердження сплати заборгованості;
  • укладений договір про її реструктуризацію;
  • ухвала про відкриття провадження у справі щодо оскарження заборгованості в судовому порядку.

Якщо зазначені документи буде подано пізніше ніж за дві місяці після початку неопалювального сезону, то субсидію буде призначено після подання нової заяви та декларації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...