• Головна
  • Руйнування вибухом та пожежею — наслідки влучання російської ракети у єврейський цвинтар на Сумщині
фото
10:05, 10 травня 2022 р.

Руйнування вибухом та пожежею — наслідки влучання російської ракети у єврейський цвинтар на Сумщині

фото
Руйнування вибухом та пожежею — наслідки влучання російської ракети у єврейський цвинтар на Сумщині, фото-1

Частина могил на єврейському кладовищі у Глухові зруйнована впалими деревами. Більша частина цвинтаря обгоріла й закидана уламками дахів сусідніх будинків. Про наслідки влучання ракети, випущеної російськими військовими у цвинтар у Глухові, розповіли місцеві мешканці Суспільному 9 травня.

Глухівський єврейський цвинтар – це найбільше зі збережених кладовище на території області, яке вціліло з часів Другої світової війни. Тут виявлено більше ніж тисячу поховань євреїв 19-20 століть.

Руйнування вибухом та пожежею — наслідки влучання російської ракети у єврейський цвинтар на Сумщині, фото-2

Глухів, Сумська область, 9 травня 2022 року. Фото: Суспільне Суми / Ігор Стрельцов

"Лазаря Давидовича Цвейгеля могила обгоріла – це відомий єврейський письменник, просвітник і клірик", — розповідає науковий співробітник національного заповідника "Глухів" Олександр Мірошниченко.

Він досліджував історію кладовища, говорить: тут поховані кілька цадиків – духовних проповідників євреїв, до могил яких приїздили паломники єврейського народу. Вцілілою залишилась могила родини євреїв – глухівського равина та його дітей. Біля неї зупинився вогонь.

"Для єврейського народу це дуже важливі постаті та для історії Глухова це також дуже важливі постаті. У 2019 році було віднайдено це поховання, воно було майже повністю поглинуто в землі, але наші дослідники навіть серед цих вивітрених літер прочитали, що ту поховані цадики. Тут ціла родина. До речі, діти стали жертвами більшовицького погрому 1918 року", — зазначив Олександр.

Руйнування вибухом та пожежею — наслідки влучання російської ракети у єврейський цвинтар на Сумщині, фото-3

Глухів, Сумська область, 9 травня 2022 року. Фото: Суспільне Суми / Ігор Стрельцов

Також додає: "Багато надгробків зараз — в уламках від дерев, дахів, шматки металу валяються, оцінити втрати зараз важко. Треба обійти кожен надгробок — подивитися".

Поміж могил – залишки дахів сусідніх будинків, які позносило вибуховою хвилею. Частково пошкодило будинок і Володимира Овчінніка, який живе поруч.

"Дах збило, стелю позривало усю, ванна розбита. Я — один немає нікого, 83-й рік мені", — говорить він.

Руйнування вибухом та пожежею — наслідки влучання російської ракети у єврейський цвинтар на Сумщині, фото-4

Глухів, Сумська область, 9 травня 2022 року. Фото: Суспільне Суми / Ігор Стрельцов

Пошкоджений вибуховою хвилею і будинок пані Ірини Косарєвої. Після обстрілу він залишився без вікон та з розбитим дахом.

"Згадую, — так ком підходить під горло, до того — купа людей, машини, воно там все розкидане. Це кошмар і жах. Я навіть не знаю, що в цей момент можна взагалі сказати", — розповідає жінка.

Вибухи на кладовищі у Глухові пролунали на початку 14.00, розповідає Олександр. Майже через добу дерево досі тліє поміж могил.

"Росія — вона увібрала в себе всю ненависть більшовицьку, і те, що відбулося вчора в Глухові – це яскравий приклад того, що для Росії немає нічого святого: їм начхати і на православні храми, і на єврейські святині", — сказав Олександр Мірошниченко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...