• Головна
  • Сумський прикордонний загін інформує про порядок виїзду громадян України за кордон
13:40, 13 червня 2013 р.

Сумський прикордонний загін інформує про порядок виїзду громадян України за кордон

Щорічно з настанням літнього туристичного сезону в пунктах пропуску через державний кордон значно збільшується пасажиропотік і кількість туристичних груп, зокрема і груп дітей. З метою забезпечення комфортного перетинання громадянами кордону в пунктах пропуску Сумської області, Сумським прикордонним загоном вживається комплекс практичних заходів щодо забезпечення належного пропуску осіб і транспортних засобів на період проведення літнього туристичного сезону.

Прикордонний контроль серед іншого включаєперевірку документів; огляд осіб, транспортних засобів, вантажів; виконання доручень правоохоронних органів України; перевірку автомобільних транспортних засобів з метою виявлення викрадених.

Щоб уникнути неприємностей під час виїзду за кордон необхідно пам'ятати, що для  перетинання державного кордону громадянами України здійснюється при наявності таких документів: паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; проїзний документ дитини; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу.

У разі втрати громадянином України, який постійно проживає в Україні, зазначених документів за межами території України, документом, що дає право на в'їзд в Україну, є посвідчення особи на повернення в Україну, яке видається дипломатичними представництвами чи консульськими установами України за кордоном.

У передбачених міжнародними договорами України випадках замість документів, зазначених вище, для виїзду за кордон можуть використовуватися й інші документи.

Так, при виїзді до Російської Федерації можливо перетнути державний кордон за наступними документами: внутрішній паспорт громадянина України; для дітей – громадян України до 16 років – свідоцтво про народження.

Відповідно до ст. 33 Конституції України громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві в'їзду в Україну.

Звертаємо увагу, що паспорт громадянина України, в якому не вклеєна вікова фотографія по досягненню його власником 25 і 45 років, вважається недійсним і не дає права на перетинання державного кордону України.

Залишається актуальним питанням виїзду дітей за кордон на відпочинок, оздоровлення тощо. З початку року через пункти пропуску, які функціонують на ділянці відповідальності Сумського загону, прикордонниками відмовлено у пропуску103 дітям. Основною причиною цього стало неналежне ставлення батьків та організаторів поїздок дітей до оформлення документів. Більшість, а це 60 дітей, не змогли перетнути кордон, оскільки було відсутнє доручення від батьків, решта: 41дітей – мали недійсні, технічно несправні документи, а також документи, в яких закінчився термін дії; ще 2 – не пропущено через відсутність віз.

Для того, щоб подорож дітей була комфортною і без зайвих клопотів, Сумський прикордонний загін нагадує і наголошує батькам та організаторам поїздок дітей про необхідність уважніше ставитися до оформлення документів на них та надаєроз’яснення щодо порядку виїзду за кордон даної категорії громадян.

Неповнолітні громадяни України можуть виїжджати з України за наявності проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків. При цьому у паспорти батьків з 5-річного віку дітей вклеюються фотокартки.

Порядок виїзду за кордон дітей визначено постановами Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» та від 21 грудня 2005 року № 1251 «Про затвердження Порядку організації виїзду дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення».

Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за згодою обох батьків (усиновлювачів) (далі - батьки) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку.

Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;

без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;

якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;

у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

свідоцтва про смерть другого з батьків;

рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі осіб, які уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.

У разі виїзду за кордон організованих груп дітей перевірка здійснюється за іменними списками, документами для виїзду за кордон та за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.

Просимо також звернути увагу на особливості виїзду дітей – громадян Українидо Російської Федерації: діти – громадяни України до 16 років можуть перетинати державний кордон за наявності свідоцтва про народження.

Водночас, відповідно до п. 2 Постанови Верховної Ради України від 26.06.1992 року № 2503-XII «Положення про паспорт громадянина України» визначено, що паспорт громадянина України видається кожному громадянинові України центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, після досягнення 16-річного віку.

Нагадуємо батькам, які планують відпочинок своїх дітей за кордоном, про необхідність відповідально ставитися до оформлення документів на них. З цих питань радимо громадянам консультуватися з туристичними фірмами, послугами яких вони користуються.

Необхідну інформацію також можна отримати на офіційному веб-сайті Державної прикордонної служби України www.dpsu.gov.ua або за телефонами Сумського прикордонного загону: 0542-671-382, 0542-671-370.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...