Сумський прикордонний загін інформує про порядок виїзду громадян України за кордон

Щорічно з настанням літнього туристичного сезону в пунктах пропуску через державний кордон значно збільшується пасажиропотік і кількість туристичних груп, зокрема і груп дітей. З метою забезпечення комфортного перетинання громадянами кордону в пунктах пропуску Сумської області, Сумським прикордонним загоном вживається комплекс практичних заходів щодо забезпечення належного пропуску осіб і транспортних засобів на період проведення літнього туристичного сезону.

Прикордонний контроль серед іншого включає: перевірку документів; огляд осіб, транспортних засобів, вантажів; виконання доручень правоохоронних органів України; перевірку автомобільних транспортних засобів з метою виявлення викрадених.

Щоб уникнути неприємностей під час виїзду за кордон необхідно пам'ятати, що для  перетинання державного кордону громадянами України здійснюється при наявності таких документів: паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; проїзний документ дитини; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу.

У разі втрати громадянином України, який постійно проживає в Україні, зазначених документів за межами території України, документом, що дає право на в'їзд в Україну, є посвідчення особи на повернення в Україну, яке видається дипломатичними представництвами чи консульськими установами України за кордоном.

У передбачених міжнародними договорами України випадках замість документів, зазначених вище, для виїзду за кордон можуть використовуватися й інші документи.

Так, при виїзді до Російської Федерації можливо перетнути державний кордон за наступними документами: внутрішній паспорт громадянина України; для дітей – громадян України до 16 років – свідоцтво про народження.

Відповідно до ст. 33 Конституції України громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві в'їзду в Україну.

Звертаємо увагу, що паспорт громадянина України, в якому не вклеєна вікова фотографія по досягненню його власником 25 і 45 років, вважається недійсним і не дає права на перетинання державного кордону України.

Залишається актуальним питанням виїзду дітей за кордон на відпочинок, оздоровлення тощо.З початку року через пункти пропуску, які функціонують на ділянці відповідальності Сумського загону, прикордонниками відмовлено у пропуску103 дітям. Основною причиною цього стало неналежне ставлення батьків та організаторів поїздок дітей до оформлення документів. Більшість, а це 60 дітей, не змогли перетнути кордон, оскільки було відсутнє доручення від батьків, решта: 41дітей – мали недійсні, технічно несправні документи, а також документи, в яких закінчився термін дії; ще 2 – не пропущено через відсутність віз.

Для того, щоб подорож дітей була комфортною і без зайвих клопотів, Сумський прикордонний загін нагадує і наголошує батькам та організаторам поїздок дітей про необхідність уважніше ставитися до оформлення документів на них та надаєроз’яснення щодо порядку виїзду за кордон даної категорії громадян.

Неповнолітні громадяни України можуть виїжджати з Українизанаявності проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків. При цьому у паспорти батьків з 5-річного віку дітей вклеюються фотокартки.

Порядок виїзду за кордон дітей визначено постановами Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» та від 21 грудня 2005 року № 1251 «Про затвердження Порядку організації виїзду дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення».

Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за згодою обох батьків (усиновлювачів) (далі - батьки) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку.

Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;

без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;

якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;

у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

свідоцтва про смерть другого з батьків;

рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі осіб, які уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.

У разі виїзду за кордон організованих груп дітей перевірка здійснюється за іменними списками, документами для виїзду за кордон та за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.

Просимо також звернути увагу на особливості виїзду дітей – громадян Українидо Російської Федерації: діти – громадяни України до 16 років можуть перетинати державний кордон за наявності свідоцтва про народження.

Водночас, відповідно до п. 2 Постанови Верховної Ради України від 26.06.1992 року № 2503-XII «Положення про паспорт громадянина України» визначено, що паспорт громадянина України видається кожному громадянинові України центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, після досягнення 16-річного віку.

Нагадуємо батькам, які планують відпочинок своїх дітей за кордоном, про необхідність відповідально ставитися до оформлення документів на них. З цих питань радимо громадянам консультуватися з туристичними фірмами, послугами яких вони користуються.

Необхідну інформацію також можна отримати на офіційному веб-сайті Державної прикордонної служби України www.dpsu.gov.ua або за телефонами Сумського прикордонного загону: 0542-671-382, 0542-671-370.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
На Сумщине усиливает ответственность владельцев и пользователей сельхозугодий за сжигание сухой растительности. Такое решение было принято на заседании областной комиссии по вопросам ТЭБ НС, проходившем под председательством Николая Клочко. Сожжение сухой растительности уже становится неотъемлемым атрибутом весеннего периода. Поэтому на заседании областной комиссии по вопросам ТЭБ НС особое внимание уделили именно этому вопросу. По итогам заседания глава о...
трейлер
Агентство продвижения «Сумы» приглашает сумчан и гостей города на просмотр драматического фильма «Донбасс». «Донбасс» - драматический фильм режиссера Сергея Лозницы, поставленный 2018 году. Совместное производство Германии, Украины, Франции, Нидерландов и Румынии. Тринадцать коротких сюжетов показывают панораму жизни на оккупированных территориях, от трагедии до комического фарса. «Зеленые человечки» не могут вспомнить названия своего «родного городка, зде...
Общество
В связи с проведением аварийно-ремонтных работ по ул. Ильинская, 13 сегодня, 19 апреля, в 9:00 прекращено водоснабжение домов №1 по ул. Героев Чернобыля; №№ 50, 52 по ул. Ярослава Мудрого; №№ 21, 40 по ул. Ильинская. Внимание! С 9:20 организован подвоз технической воды (на пересечении ул. Садовая и ул. Ильинская). Также из-за проведения аварийно-ремонтных работ по ул. Ковпака с 10:00 прекращено водоснабжение домов №№ 18, 22, 24 по ул. Ковпака. После заверш...
Криминал
Тростянецким отделом Ахтырской местной прокуратуры поддержано государственное обвинение в отношении 58-летнего жителя Ахтырского района М., который умышленно нанес родственнику тяжкое телесное повреждение. Событие произошло 12 июля 2018 в Тростянецком районе. Около 20:00 вблизи сельского клуба отдыхала компания, среди которых были в том числе сельский председатель и родственник обвиняемого. М., будучи изрядно навеселе, подошел к ним и начал высказывать рук...
Общество
В Сумской области по состоянию на 18.04.2019 г. заболело корью 212 человек (с учетом предыдущих диагнозов), из них 164 взрослых и 48 детей, в том числе в течение последней недели - 19 (14 взрослый и 5 детей). С начала года зарегистрировано 1 летальный случай. Надежное средство профилактики кори - иммунизация. Прививки против кори обеспечивает надежный иммунитет у 95 - 97% лиц, получивших прививки, а также предупреждает развитие тяжелых форм заболевания и о...
Общество
Сегодня, 19 апреля, состоится торжественная встреча бойцов 15-го батальона 58-й отдельной мотопехотной бригады оперативного командования «Север» Сухопутных войск Вооруженных Сил Украины, которые вернулись в пункт постоянной дислокации после выполнения задач в зоне проведения операции объединенных сил, пишет сайт горсовета. 10:00 - шествие от площади Независимости к памятному знаку воинам, погибшим в зоне проведения АТО (Центральное кладбище, ул. 20 лет Поб...
адреса
Завтра, 18 апреля, некоторые улицы г. Сумы останутся без света. Плановое отключение света, по информации ПАО «Сумыоблэнерго», связано с выполнением ремонтных работ на воздушной линии электропередачи.
Общество
Патрулируя автодорогу Н-12 «Сумы-Полтава», в городе Ахтырка, инспекторы остановили автомобиль Opel Vectra, водитель которого нарушал ПДД. С первых минут общения с водителем, патрульные обнаружили у него признаки алкогольного опьянения. Сам водитель не отрицал факта употребления алкоголя. Проверив его личность по имеющимся полицейским базам, стражи порядка установили, что 36-летний мужчина не только не имеет права управления транспортными средствами, а и в...
Общество
Отдел по вопросам чрезвычайных ситуаций и гражданской защиты населения со ссылкой на областной центр по гидрометеорологии сообщает, что в пятницу, 19 апреля, в Сумах характер погоды существенно не изменится. В течение суток синоптики прогнозируют в областном центре переменную облачность, без существенных осадков. Ветер ночью переменных направлений 3-8 м / с, днем северо-восточный 7-12 м / с. Температура воздуха ночью составит по городу 0-2 градусов тепла,...