• Головна
  • Судді Зарічного районного суду Сум проводять онлайн лекції для студентів
16:09, 10 вересня

Судді Зарічного районного суду Сум проводять онлайн лекції для студентів

Розпочався навчальний рік. Ми продовжуємо онлайн зустрічі зі студентами в рамках проєкту «Досвід суду- крок до знань».

10 вересня 2021 року відбулась чергова онлайн зустріч судді Зарічного районного суду м. Суми Миколи Шершака зі студентами Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ. Тема зустрічі: «Як стягнути аліменти на утримання дитини?». Оскільки дана тема є обширною, заплановано декілька зустрічей.

Спікер розпочав виступ з вітального слова. «На сьогодні діюче законодавство встановлює два порядки стягнення аліментів через суд: у наказному провадженні та у позовному провадженні. Спосіб стягнення аліментів стягувач обирає сам» - зазначив спікер.

Суддя пояснив студентам в чому полягає суть стягнення аліментів у наказному провадженні. В такому разі суд не викликає стягувача та боржника (платника аліментів) до суду, не відбувається судових засідань. А судовий наказ набирає законної сили в день його винесення. З позовною заявою про стягнення аліментів можна звертатися до суду у разі, якщо особа хоче інший, зазвичай більший розмір аліментів, ніж їх можна стягнути на підставі судового наказу.

Доповідач навів статистику розгляду справ про стягнення аліментів Зарічного районного суду м. Суми за 2019-2020 року. Також говорили зі студентами про обставини, які враховуються судом при розгляді справ даної категорії. Акцентував увагу слухачів, що зразки заяв для звернення до суду про стягнення аліментів містяться на сайті суду.

Сподіваємося, що студенти провели свій час цікаво та з користю, що сприятиме підвищенню рівня правової культури.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...