• Головна
  • У Сумах зупинили роботи по ремонту «євродворів» через брак грошей
фото+відео
12:05, 25 серпня 2021 р.

У Сумах зупинили роботи по ремонту «євродворів» через брак грошей

фото+відео

На початку червня в Сумах на під'їздах дев'ятиповерхівки на вул. Ковпака, 41 з'явилося оголошення: «Шановні мешканці, вибачте за незручності, пов'язані з ремонтом вашого двору. Роботи будуть завершені протягом місяця», пише ВШ.

- Ми дуже зраділи, - каже мешканка цього будинку Лариса Давидівна. - Наш будинок побудований в 1982 році. З тих пір нормального ремонту дворової території у нас не було. Правда, ямковий періодично робили, але це не рятувало ситуацію.

І ось дивимося - завезли матеріали, зайшла бригада будівельників, хлопці почали працювати дуже активно, робили все дуже ретельно, надійно. Спочатку облаштували у нас тротуари і підходи до двох під'їздів з трьох на Ковпака, 43, зробили підходи до трьох під'їздах з чотирьох. Попрацювали, активно, привезли щебінку, пісок, з проїжджої частини зняли асфальт, витягли бордюри - і все, поїхали, сказали, що на три тижні. І дійсно, через три тижні повернулися, але почали роботи у дворі сорок п'ятого будинку. Зробили там тротуар, а підхід до багатоповерхівки і дорогу - ні. І все кинули. Запитуємо: «Коли доробите?» Не знаємо, відповідають.

Уявіть, розвалили все, зняли на дитячих майданчиках турніки, раму для вибивання килимів, ми думали - поставлять новий майданчик, як-не-як у нас в трьох будинках дуже багато дітей, але, видно, не судилося. А головне - стесали асфальт з проїжджої частини, і як тепер бути? Потім бригада знову з'явилася, ми зраділи, думали - роботи триватимуть, але ... виявляється, вони повернулися, щоб забрати щебінь, пісок, техніку, свої вагончики на інший об'єкт.

Ми подзвонили в міський УКБ, підряднику робіт, поцікавилися, коли закінчать наші двори, а нам відповіли - грошей немає. Питається, навіщо починати ремонт в іншому місці, якщо тут три двору на підвісі? Ви б знали, як ми засмутилися! Коли почали робити наші двори, на вулиці було свято! У наших будинках 42 роки нічого особливо не робилося, і ось нарешті згадали про нас. А в підсумку - як в душу наплювали!

- Чому припинили роботи і коли будуть зроблені двори за цими адресами? - задали журналісти питання начальнику УКБ Віталію Шилову.

- Роботи припинили, так як закінчилися виділені на ці об'єкти гроші, і поки депутати своїм рішенням коштів не додадуть - завершити роботи ми не можемо.

- А навіщо починати двори за новими адресами, якщо не дороблені старі? Де логіка?

- Зазвичай ми починали роботи на об'єктах, на які виділені кошти, а потім при перегляді держбюджету, наприклад за підсумками шести місяців, на них додавалися відсутні суми. У підсумку ми робили двори повністю. Тепер депутати ніяк НЕ дофінансують об'єкти, і таких недороблених дворів, як на вул. Ковпака, де роботи розпочаті і припинені, по місту кілька: я вам можу назвати ще мінімум три адреси, де така ж ситуація - вул. Супруна, 8, Р.-Корсакова, 24 і 26.

Зараз ми працюємо так: сесія вирішує, за якими адресами проводити роботи, виділяє частину коштів, після того як ми розробимо проектно-кошторисну документацію і проведемо тендери, я пишу листи на депутатські комісії з проханням додати грошей. Потім, після рекомендації планово-бюджетної комісії, питання дофінансування виноситься на сесію. Але збирається комісія нечасто, депутати не завжди підтримують виділення коштів, ось і висять об'єкти. І поки на них не виділять гроші, ми не зможемо продовжити роботи. А коли виділять - залежить тільки від волі депутатів.

- Чи готував департамент фінансів питання про додаткове виділення коштів на недороблені двори на вул. Ковпака?

- Де ремонтуватимуть двори, пропонують депутати і вирішують, яку суму потрібно виділити. Якщо проектно-кошторисної документації немає, гроші виділяються, що називається, на око, - говорить директор департаменту фінансів та депутат Світлана Липова. - По цим дворам ситуація не вирішена, УКБ подавав нам прохання про додаткове фінансування незавершених об'єктів, ми проект рішення підготували і винесли на минулу сесію, але депутатських голосів не вистачило. Будемо виносити знову на наступне засідання, але як проголосують депутати – невідомо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...