• Головна
  • Деяких жителів Сумщини можуть змусити повернути державі субсидію
10:18, 16 березня 2021 р.

Деяких жителів Сумщини можуть змусити повернути державі субсидію

У Сумській області Міністерством фінансів України за 2020 рік проведено верифікацію соцвиплат по 444,7 тис. одержувачів і виявили 73,4 тис. випадків, коли одержувачі вимагали додаткових перевірок. Про це повідомляє Департамент соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації.

У 78% таких випадків підтверджено наявність порушень. Як відомо, за підсумками місцевих перевірок, наприклад, можуть змусити повернути державі субсидію.

Саме по субсидіях і виявили найбільше невідповідностей - 71% від загальної кількості.

Найбільш поширеними проблемами є:

  • виплати вже після смерті одержувача;
  • виплати сім'ям, які зробили покупки більш ніж на 50 тис. гривень;
  • виплати тим, у кого є автомобіль, з дати випуску якого пройшло менше 5 років;
  • отримання субсидій одночасно за двома різними адресами.

Нагадаємо, в Україні існує три етапи перевірок отримувачів субсидій:

  • превентивна верифікація - в режимі реального часу, коли людина звертається за державною допомогою;
  • поточна верифікація - в процесі призначення допомоги;
  • ретроспективна верифікація - після виплат від держави.

Після цих трьох етапів органи соціального захисту населення здійснюють додаткову перевірку і визначають, чи потрібно людині повернути отримані гроші.

З 1 січня 2021 року запроваджено превентивна верифікація інформації, яка подається громадянами при зверненні за державною допомогою. Міністерство фінансів створило інформаційно-аналітичну платформу верифікації, об'єднує в одному місці інформацію про реципієнта з багатьох джерел.

Як повідомлялося, незаконні соціальні виплати можуть бути повернуті до державного бюджету. По кожному випадку проводиться додаткова перевірка, після чого будуть звернення до суду.

Наведемо найпоширеніші приклади.

1. При звернені за наданням житлової субсидії громадянка не зазначила у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, що у власності є транспортний засіб з дати випуску, якого минуло менше 5 років, а також не повідомила протягом 30 календарних днів, що її чоловік здійснив покупку автомобіля. Загальна сума переплати за період з 01.10.2018 по 30.04.2020 становить 16412,12 гривні.

2. Під час одержання житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг не повідомила протягом 30 календарних днів, що про здійснення покупки транспортного засобу, вартість якої на дату покупки перевищує 50 тис. гривень. Загальна сума переплати за період 01.05.2018 р по 29.02.2020р становить 12844,93 гривні.

3. Заявником не задекларовано транспортний засіб менше 5 років з дати випуску (скутер – дата випуску 2017 рік та 14.09.2018 зареєстрований, згідно генерального доручення цього ж дня на володіння та користування, експлуатація та користування на іншу особу). Загальна сума переплати за період з 01.11.2018 по 29.02.2020 склала 26 414,23 гривні.

4. Заявником не повідомлено про зміну складу зареєстрованих осіб домогосподарства. Загальна сума переплати за період 5642,26 гривні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...