• Головна
  • Сумська влада готується до безпечного проведення виборів
18:00, 5 жовтня 2020 р.

Сумська влада готується до безпечного проведення виборів

Чергові місцеві вибори в Україні, які відбудуться 25 жовтня, припали на час пандемії коронавірусу. Що це означає? Як виконати свій громадський обов’язок безпечно? Як усе відбуватиметься? Про це розповіли вСумській міській ТВК.

Так, у Сумах буде 137 дільниць. Виборців до них будуть пускати із дотриманням усіх карантинних вимог. По-перше, на кожній виборчій дільниці мають бути антисептики та розмітка для дотримання соціальної дистанції, а члени комісії будуть у масках, щитках та рукавичках. По-друге, пускатимуть до дільниці винятково людей у масках, після вимірювання температури. Виборчі кабінки будуть дезінфікувати кожні дві години, а для людей, у яких скринінг виявив підвищену температуру, або які мають ознаки ГРВІ, на дільниці буде обладнана окрема кабінка, яку оброблятимуть після кожної особи.

Крім звичайних протиепідеміологічних порад виборцям також пропонують мати власну ручку, без необхідності не приводити з собою на голосування дітей і обмежити час перебування на дільницях.

Акцентуємо увагу на тому, що люди, які перебувають на самоізоляції, також матимуть змогу проголосувати. Але для цього є свої правила. Так, необхідно буде не пізніше 20-ї години останньої п’ятниці перед днем виборів подати заяву з довідкою медустанови про стан здоров’я (тобто про перебування на ізоляції). У день голосування такі виборці повинні самостійно, не передаючи в руки члена виборчої комісії, показати документ, який підтверджує особу і громадянство. Члени комісії, які будуть виїжджати додому, повинні бути в масках, рукавичках, захисному щитку. Після кожного відвідування вони утилізуватимуть засоби захисту.

- Щоб забезпечити сумські дільниці протиепідемічними засобами, Сумська міська рада на останній сесії передбачила 305 тис. грн., - розказав очільник Сум Олександр Лисенко. - Сумська ТВК вже надіслала нам перелік всього необхідного. Це майже 20 тис. масок і 5 тис. захисних екранів, близько 5 тис. рукавичок і 280 л засобу для дезінфекції. Тому зараз опрацьовується питання про додаткові кошти для того, щоб забезпечити не тільки працівників ТВК, а й виборців. На той випадок, коли людина не взяла із собою ручку тощо. Таким сумчанам у разі потреби ми будемо видавати ручки для заповнення бюлетенів та маски.

Нагадаємо, що у 2020 році вибори провели вже багато країн світу. Усюди підхід у зв’язку з пандемією був різним, але всі шукали можливості захистити громадян, особливо вразливі групи населення. Наприклад, у Сінгапурі під час проведення парламентських виборів перші 4 години «зарезервували» для людей за 65, а щоб уникнути скупчень, відкрили додаткові дільниці для голосування. У Південній Кореї дозволили проголосувати раніше, а ще – поштою, що досі могли зробити лише громадяни за кордоном. Для пацієнтів із COVID-19 і осіб, котрі перебували на самоізоляції, встановили спеціальні кабінки для голосування з додатковим захистом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...