• Головна
  • У Сумах визначили госпітальні бази на випадок коронавірусу
10:00, 13 лютого 2020 р.

У Сумах визначили госпітальні бази на випадок коронавірусу

Відділ охорони здоров’я інформує про прийняте Кабінетом Міністрів України Розпорядження «Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV».

Цим документом встановлюється режим підвищеної готовності для всіх систем цивільного захисту (це дозволить мобілізувати сили та оцінити існуючі засоби реагування, вчасно поповнити резерв для забезпечення готовності на випадок виникнення епідемії); тимчасові обмеження та особливі умови для в’їзду в Україну осіб, які перебували у провінції Хубей Китайської Народної Республіки, шляхом їх ізоляції протягом 14 днів у визначені заклади; затверджується Національний план протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, на 2020 рік.

В Україні сформовано перелік госпітальних баз та бригад екстреної медичної допомоги, що надаватимуть медичну допомогу особам із підозрою на новий коронавірус.

Наразі в Сумській області визначено наступні госпітальні бази:

  • КНП СОР «Сумська обласна інфекційна клінічна лікарня ім. З. Й. Красовицького» (для дорослих жителів області);
  • КНП «Сумська міська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» (для дитячого населення обласного центру);
  • КНП СОР «Сумська обласна дитяча клінічна лікарня» (для дитячого населення області).

Також визначено склад спеціалізованих бригад екстреної медичної допомоги для забезпечення транспортування осіб, які відповідають визначенню випадку 2019-nCoV, до госпітальної бази.

Міністерством охорони здоров'я надані рекомендації лікарям, як діяти у разі виявлення випадку 2019-nCoV, також роз'яснення отримали лабораторні центри.

Населенню рекомендовано утриматись від подорожей до Китаю.

ВООЗ присвоїла офіційну назву новому захворюванню. Його назвали COVID-19, скорочення від «коронавірусна хвороба 2019 – coronavirus disease 2019».

Станом на 12 лютого в світі зареєстровано 45183 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції (73,8% усіх випадків – в провінції Хубей), з них 1116 летальні.

За межами Китаю зареєстровано 451 випадок у 24 країнах світу, один із них закінчився смертю.

В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано. 5 лютого Центр громадського здоров’я МОЗ України отримав перші тест-системи для виявлення коронавірусу.

Нагадуємо, що для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

  • часто мити руки або обробляти дезінфікуючими засобами;
  • під час кашлю та чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою. Уникати тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  • у разі підвищення температури тіла, кашлю, утруднення дихання якнайшвидше звертатись до лікаря та повідомляти йому історією подорожей;
  • не споживати сирі чи недостатньо термічно оброблені продукти тваринного походження.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...