• Головна
  • Сумські митники звітували про свою роботу у 2012 році
фото
12:05, 24 січня 2013 р.

Сумські митники звітували про свою роботу у 2012 році

фото

Те, яким був минулий рік для установи, обговорювали самі митники, а також представники місцевої влади, силових структур та фіскальних органів.

У своєму вступному слові до присутніх в.о. начальника Сумської митниці Дмитро Афанасіаді зазначив, що для митної служби України 2012 рік був знаковим. Адже він став роком початку реформ, які повинні якісно покращити результати роботи української митниці.

Найбільшем досягненням для митників в цей період Дмитро Миколайович назвав прийняття нового Митного кодексу України. Адже він наблизив митну справу до європейських стандартів.

«Тепер суб'єкт ЗЕД чітко розуміє, що йому набагато вигідніше працювати чесно, «по-білому», адже для нього вибудовані чіткі та зрозумілі правила для чистого та прозорого бізнесу», - зазначив Дмитро Афанасіаді. Як приклад – з початку дії нового Кодексу час митного оформлення однієї митної декларації в режимі імпорт по Сумській митниці складає 44 хвилини, в режимі експорт – 33 хвилини.

Кодексом посилена боротьба з контрабандою та «сірим» імпортом. Документом також передбачений швидкий та комфортний перетин кордону для законослухняних громадян.

Не менш значною подією 2012 року керівник сумських митників назвав проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу «Євро 2012». Зокрема, він відмітив вагомий внесок своїх підлеглих у загальну справу, адже в той час вони «з честю виконали покладені на них обов’язки, таким чином закріпивши позитивний імідж України в світі».

Якщо говорити про конкретні надбання Сумської митниці, то за 2012 рік нею перераховано до Державного бюджету 1 656,3 млн. грн., що на 7% більше, ніж у минулому році. В середньому щоденно митники перераховували до скарбниці 6 625 тис. грн. ( в 2011 році ця цифра була меншою майже на 7%).

У результаті проведення заходів, направлених на виявлення та припинення фактів контрабанди, за 2012 рік митницею порушено 14 кримінальних справ на суму 608 тис. грн. за фактами незаконного переміщення наркотичних засобів, зброї та культурних цінностей. Також складено 1 264 протоколи про порушення митних правил, що на 34 протоколи менше, ніж у 2011 році. Загальна ж вартість предметів правопорушень становить близько 75 млн., що більше ніж за аналогічний період минулого року майже на 19 млн. грн. Така тенденція пояснюється декриміналізацією в 2012 році товарної контрабанди, тобто скасуванням кримінальної відповідальності за контрабанду товарів, завдяки чому значно посилилась адміністративна відповідальність. Покарання у вигляді позбавлення волі було замінено на суттєві фінансові стягнення.

В.о.начальника Сумської митниці запевнив, що сьогодні установі, яку він очолює, є над чим працювати, адже керівництво країни та Міністерства доходів та зборів покладає на митницю дуже серйозні зобов’язання, які необхідно виконувати. Він запевнив, що наразі кожному митнику доведеться працювати ще ефективніше, брати на себе ще більшу відповідальність, адже країна розраховує на митницю і цю довіру треба виправдати.

DSC_0103 - Копія

DSC_0103 - Копія

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...