• Головна
  • Нарадча кімната – це формальність чи реальність
14:00, 11 листопада 2019 р.

Нарадча кімната – це формальність чи реальність

Як вже звучало в засобах масової інформації на Сумщині Великописарівський районний суд 21 жовтня виправдав колишнього військового комісара, підполковника запасу, нині працюючого заступником директора коледжу СНАУ Сергія Фурсу у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 ККУ - одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за невчинення такою службовою особою в інтересах третіх осіб будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища.

Підставами виправдання військового комісара є провокація, хоча, як зазначено у вироку, сам обвинувачений отримання грошей в сумі 15000 гривень не заперечував. Власне Суд вирішив виправдати Сергія Фурсу, апелюючи до того факту, що представник підприємства діяв за дорученням правоохоронних органів, однак Суд навіть не прийняв до уваги його показання, зокрема про це зазначається у вироку.

Розгляд вказаного кримінального провадження тривав більше трьох років і нарешті громадськість дочекалась судового рішення, яке приймалося судом, після останнього слова обвинуваченого, майже два тижні. Чому так довго і чому взагалі були порушені розумні строки судового розгляду цієї справи ?

Цікаво буде дізнатися, як відреагували на це рішення керівники аграрних підприємств району? Тим паче, що Сергій Фурса після винесення виправдувального вироку знову приступив до виконання обов’язків військового комісара, а це попри призову, знову почнеться ремонт, знову гроші чи «благодійна допомога».

До речі, за отриманою інформацію, суддя, яка виправдала Сергія Фурсу, під час перебування в нарадчій кімнаті на роботу майже не виходила, а якщо з’являлась на роботі, то на кілька годин. Якщо це так, то чи не допустила суддя в цьому випадку порушення Закону і чи можна говорити про те, рішення вже було готове завчасно, що в свою чергу може бути проявом упередженості. До того ж поміж жителями смт. Велика Писарівка вже давно «ходила» розмова, що вирок буде виправдувальний.

Якщо звернутися до загальнодоступної вільної багатомовної онлайн-енциклопедії «Вікіпедії», то таємниця нарадчої кімнати є гарантією принципу незалежності суддів, підкорення їх лише закону та забезпечення необхідних умов для повного і правильного розгляду справи. Суд вправі перервати нараду лише для відпочинку з настанням нічного часу. Останні вимоги чітко передбачені ст. 367 КПК України.

Таємниця наради суддів є одним із найважливіших принципів правосуддя, що служить гарантією об’єктивності, незалежності, безсторонності, неупередженості та справедливості суду.

Отже, таємниця нарадчої кімнати є охоронюваною законом, і наведене положення стосується не лише дотримання таємниці наради суддів у кримінальному провадженні. Важливість дотримання такої таємниці не підлягає оспорюванню, а в разі її порушення нівелюється сам процес ухвалення законного судового рішення незалежним судом.

То все ж таки нарадча кімната – це формальність, тобто чи повинна суддя в робочий час, в період ухвалення рішення, перебувати в нарадчій кімнати, чи суддя, прикриваючись нарадчою кімнату, може зробити собі так звану «відпустку».

Мабуть на це питання може відповісти хіба що Вища рада правосуддя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...