Депутаты Сумского облсовета настаивают на упрощении процедуры предоставления месторождений

С целью обеспечения практической реализации принципов децентрализации власти в Украине, усиления ответственности органов местного самоуправления по сохранению полезных ископаемых, улучшение инвестиционного климата и содействие развитию территорий, областной совет решил обратиться в Кабинет Министров Украины относительно упрощения процедуры предоставления недр местного значения в пользование. За соответствующее решение проголосовал 41 депутат.

Напомним, из-за окончания лицензии на добычу природных ископаемых несколько сел на Сумщине до сих пор остаются без газа, а рабочие находятся на грани сокращения.

ТЕКСТ:

ЗВЕРНЕННЯ

до Кабінету Міністрів України щодо спрощення процедури надання надр місцевого значення у користування

Депутати Сумської обласної ради не можуть стояти осторонь питань, що стосуються пошуку додаткових доходних джерел до місцевих бюджетів, у тому числі за рахунок ефективного використання природних ресурсів, у першу чергу – надр.

Питання полягає у необхідності удосконалення процедури надання у користування надр корисних копалин місцевого значення і торфу та посилення відповідальності за незаконне використання.

Існуюча процедура оформлення спеціального дозволу на користування надрами тривала та дороговартісна, що перешкоджає розвитку видобувної галузі області та сприяє самовільному користуванню надрами. У результаті цього бюджети усіх рівнів недоотримують кошти, порушені землі не рекультивуються і, як правило, частина з них перетворюється на стихійні сміттєзвалища.

Такий стан справ унеможливлює вирішення важливих соціально-економічних питань на місцевому рівні, викликає різке невдоволення населення, створює соціальну напругу у суспільстві.

Тому є нагальна потреба у спрощенні процедури оформлення спеціальних дозволів на користування надрами, що забезпечить практичну реалізацію засад децентралізації влади в Україні, покращить інвестиційний клімат та сприятиме розвитку територій. Зазначені дії потребують внесення змін до Кодексу України про надра та постанови Кабінету Міністрів України № 615 від 30.05.2011 «Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами», а саме:

спрощення процедури оформлення спеціальних дозволів на користування надрами корисних копалин місцевого значення, для чого необхідно надати право комунальним підприємствам отримувати спецдозволи за спрощеною процедурою та можливістю відтермінування обов’язкових платежів і зборів за їх одержання;

передати повноваження видачі спеціальних дозволів на користування надрами корисних копалин місцевого значення і торфу на обласний рівень.

Сподіваємося на порозуміння та вирішення зазначеної проблеми у найкоротші терміни.

добычагаза нетгаза обращениевкабмин
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі