Сергій Притула для 0542.ua

Накануне выступления Вар'яти-шоу в нашем городе мы задали Сергею Притуле несколько вопросов.

Запитання від читачів.

Нынешний состав «Вар’яти-шоу» - эти актёры с самого начала с вами? И почему состав менялся в течение времени? Почему артисты приходили\уходили из «команды»?

Ні, з тих людей, які починали шоу залишилось троє: дует «Вар’яти» - Володимир Ковцун (Владзьо) і Віталій Тильний, а також наш актор та вокаліст Володимир Жогло. Ну і я та звукач. За перших 4 роки роботи колектив покинуло 7 чоловік: хтось перейшов працювати у зовсім іншу сферу діяльності, когось довелось звільнити за зловживання алкоголем, хтось не справлявся із поставленими завданнями і пішов сам, хтось був деструктивним елементом в структурі і, при всій повазі до заслуг, але нормальна життєдіяльність колективу могла відбуватись тільки за умов що ці люди його покинуть. Натомість за останніх 3 роки в колектив влились 2 нових учасника: гітарист Сергій Полупан і актор Валентин Сергійчук, який став половинкою дуету «Володимир і Великий». В результаті колектив виглядає так: 4 акторів, які формують разом та поодинці 3 блоки мініатюр, музичний блок, монолог та, в парі зі мною, блок смішних новин. Я закриваю паузи між роботою хлопців своїми виступами в форматі стендап. Ну і вищезгаданий гітарист.

Вы пишете материал все вместе или каждый работает отдельно?

По-різному. Хлопці працюють і в автономному режимі, і «двійками», і всі разом, залежно від того, над чим працюють і кому потрібно допомогти у написанні матеріалу. Є нормальна практика взаємовиручки та підстраховки. 

С чего началась ваша «юмористическая» биография? И почему именно юмор, а не, например, песни или литература (видели, что вы хорошо поёте в дороге на гастролях)?

Починалось все, як і у всіх. З табуретки на Новий Рік чи на родинних святкуваннях. З однією тільки різницею – всі дітки читали віршики про снігуроньку, а я рубав гуморески Вишні і Глазового J. Потім КВН в інститутські роки, писав смішні оповідання у самвидав «Слина», який ми організували в студенські роки з однодумцями тощо. А чому не пісні чи література? Ну… я доволі тверезо оцінюю свої вокальні здібності, щоб пхатись у цю царину. А література ще трохи почекає, коли у мене буде більше часу.

Почему именно такое название – «Вар’яти-Шоу»?

У Тернополі свого часу функціонувала команда КВН з подібною назвою, яка з часом розвинулась у місцеве гумористичне шоу. Коли я прийшов до управління цього шоу, то назву вирішив не міняти. Сама назва – це західняцький діалектизм, який має багато трактувань. Мені найбільше подобається версія, що «вар’ят» - це людина, яка робить божевільні вчинки, але не з метою злого умислу, а щоб когось розвеселити, має трохи епатажу.

Сколько времени отнимает у вас работа в шоу?

Коли як. У березні це 24 концерти, тобто 20-ть днів тільки на гастролях (у 4-ьох містах по 2 концерти в день), окрім цього ще дня два сукупно витрачається на трансфери. Ну і у вільний від гастролів час – це написання нового матеріалу, редагування того, що пишуть хлопці. Тобто цього місяця це кожен день. У квітні концертів буде трошки менше, то робота в шоу займе не весь місяць, а може 25-ть днів.

Были ли какие-то курьезные случаи на концертах? Какие?

Ніколи не було.

Есть ли комик (из отечественных или заграничных), на которого вы равняетесь?

Ніколи не мав на меті калькувати чиюсь роботу чи працювати в стилі «як хтось». Є кілька коміків, робота яких викликає сміх. Це і покійний вже Робін Вільямс, і один австралієць Джим Джефріз. Люблю, знаєте, чорний та цинічний гуморJ.

Сталкивались ли вы с заказными сюжетами\ программами на ТВ?

Регулярно.

Что можете посоветовать начинающим юмористическим коллективам?

Писати кожен день. Не тирити по сайтах АМІКовських ліг, щоб виграти інститутський КВН, а писати самостійно! Моя команда в Академії 2 роки поспіль займала передостанні місця. На всіх іграх. А на третій ми виграли 2 рази поспіль, взяли кубок. Руку набили. Все приходить з досвідом. Робота, робота і ще раз робота!

Когда впервые попали на ТВ?

Епізодично - ще в шкільні роки, як герой певних сюжетів, що стосувались Малої Академії Наук, потім, в інститутські роки, як КВНщик на локальних каналах Тернополя, Хмельницького, Дніпропетровська і Харкова. Ну а вже в 2005-му році став ведучим програми «Було Ваше – Стало Наше» на Інтері.

Вы говорили, что не прочь усилить шоу ещё одним дуэтом. Где в таком случае вы ищете актёров?

Слідкую за іншими гумористичними проектами, хлопці з шоу вряди-годи переглядають ті чи інші ліги КВН чи то вже Ліги Сміху. Поки що пошук триває. Думаю, незабаром, коли трохи звільнюсь від концертів і зйомок, буду проводити кастинги. «Свіжої крові» мені зараз треба. Якщо у людини є мізки і вона вміє вчитись, то навіть з «пластмасового» квнщика за півроку можна зробити добротного актора. Головне щоб вмів писати і амбіції не випереджали наявні можливості.

Что может раздражать артиста в зале? Реагируете как-то, если у зрителей звонят мобильные телефоны?

Ми вже добрих 2,5 роки не практикуємо виступів у нічних клубах, окрім нашої штаб-квартири у Львові, клуба «Пікасо», в якому щомісяця на двох концертах «обкатуємо» новий матеріал. За той час, коли працювали по клубах, навчились правильно реагувати на різні моменти: від телефонних дзвінків чи розмов у залі до п’яних викриків. Іноді можна проігнорувати, іноді жартома вибачитись зі сцени, що заважаєш людині спілкуватись по телефону і, якщо людина не ідіот, то їй стає соромно, коли з неї сміється 700 чоловік в залі. А іноді буває, що в доволі вільній формі ставиш людину на місце. Не жартома. А просто виставляєш ідіотом на весь зал.

Общаетесь в коллективе «Вар’яти-шоу» вне гастролей?

Звичайно. Коли я кажу, що у нас в колективі здоровий мікроклімат, і ми - одна велика родина, я ні грама не лукавлю! Ми разом святкуємо Дні Народження, разом їздимо у Карпати, хлопці приїжджають один до одного на дачу чи на рибалку, Владзьо Жоглові допомагав накрити дах у його хатці під Львовом. Зараз он допишу відповіді на ваші запитання і всі разом їдемо в кіно!

Притула Вар’яти интервью
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
1255 просмотров в феврале
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Криминал
Им оказался ранее судимый 27-летний роменчанин, который обворовывал магазины и кафе. В полиции уже доказали его причастность к трем таким преступлениям. За содеянное злоумышленнику грозит очередной срок заключения, сообщает Отдел коммуникации полиции в Сумской области. Сообщения о кражах в Роменский отдел полиции поступили от владельцев двух магазинов и кафе. По их словам, злоумышленник проникал в помещения их торговых заведений в ночное время, повреждая м...
Политика
Минулий рік був знаковим щодо реформ у медичній галузі України: тепер ми йдемо до свого лікаря. Лікарі стали більше отримувати за свою роботу, а пацієнти - отримувати якіснішу послугу. Тепер ми маємо можливість самостійно обирати сімейного лікаря, і це лише одна з кардинальних змін у галузі медицини, що сталися за минулий рік. Як свідчать офіційні дані, своїх лікарів обрали вже майже 25 млн українців. Медики у закладах, які перейшли на нову модель фінансув...
Общество
Именно такую ​​сумму перечислила пенсионерка неизвестным за якобы непривлечение внука к уголовной ответственности за совершение ДТП, сообщает Отдел коммуникации полиции Сумской области. По словам потерпевшей, утром на ее мобильный телефон позвонил неизвестный и голосом, похожим на голос внука, попросил о помощи. Мол, на автомобиле сбил ребенка и сейчас находится в полиции. А потом трубку взяла женщина, которая назвалась следственной. Она предложила пенсион...
Политические новости
Об этом заявил основатель ОППОЗИЦИОННОЙ ПЛАТФОРМЫ – ЗА ЖИЗНЬ, народный депутат Юрий Бойко во время общения с воинами-афганцами в Киевской области, сообщает пресс-служба партии «ОППОЗИЦИОННАЯ ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИЗНЬ» «После массовых выступлений ветеранов и обращения депутатов, представляющих ОППОЗИЦИОННУЮ ПЛАТФОРМУ – ЗА ЖИЗНЬ, Конституционный Суд признал незаконной отмену льгот афганцам. Но власть не торопится выполнять это решение. Режим пытается «экономить»...
адреса
Завтра, 16 февраля, некоторые улицы г. Сумы останутся без света. Плановое отключение света, по информации ПАО «Сумыоблэнерго», связано с выполнением ремонтных работ на воздушной линии электропередачи.
Власть
В Сумах прошло заседание областного оперативного штаба по обеспечению стабильного прохождения отопительного сезона в Сумской области в 2018-2019 гг. По словам директора областного департамента ЖКХ Сергея Лугового, по состоянию на 14 февраля предприятия жилищно-коммунального хозяйства, топливно-энергетического комплекса работают в штатном режиме. «Отапливаются 4425 жилых домов, 261 дошкольное учебное заведение, 473 учебных заведений, 756 учреждений здравоох...
фото
В День всех влюбленных сумчане приняли участие в квесте «Влюбленные Сумы». Такой организовало Агентство продвижения «Сумы». Шесть пар влюбленных сумчан изъявили желание принять в нем участие. Организаторы подготовили для участников интересные загадки о родном городе, угадывая которые, влюбленные узнавали хорошо известные места Сум. После надо было туда добраться и сделать фото, после чего следовала следующая загадка. Наградой участникам квеста стали подарк...
Общество
Об этом в фейсбуке сообщила заместитель директора гимназии Лариса Симоненко. «Сумская гимназия №1: карантин продлен до 19.02.2019. Восстановление занятий 20.02.2019», - написала замдиректора. Отметим, что в городе, кроме школы №12, на карантине находится и один класс школы №29.
Криминал
Роменской местной прокуратурой утверждено и направлено в суд обвинительный акт в отношении 17-летнего юноши, который совершил разбойное нападение. Действия обвиняемого квалифицированы по ч. 2 ст. 187 (нападение с целью завладения чужим имуществом, соединенное с насилием, опасным для жизни или здоровья лица, подвергшегося нападению) УК Украины. В ходе следствия установлено, что молодой человек, несмотря на юный возраст, уже имеет богатое криминальное прошло...