Сергій Притула для 0542.ua

Накануне выступления Вар'яти-шоу в нашем городе мы задали Сергею Притуле несколько вопросов.

Запитання від читачів.

Нынешний состав «Вар’яти-шоу» - эти актёры с самого начала с вами? И почему состав менялся в течение времени? Почему артисты приходили\уходили из «команды»?

Ні, з тих людей, які починали шоу залишилось троє: дует «Вар’яти» - Володимир Ковцун (Владзьо) і Віталій Тильний, а також наш актор та вокаліст Володимир Жогло. Ну і я та звукач. За перших 4 роки роботи колектив покинуло 7 чоловік: хтось перейшов працювати у зовсім іншу сферу діяльності, когось довелось звільнити за зловживання алкоголем, хтось не справлявся із поставленими завданнями і пішов сам, хтось був деструктивним елементом в структурі і, при всій повазі до заслуг, але нормальна життєдіяльність колективу могла відбуватись тільки за умов що ці люди його покинуть. Натомість за останніх 3 роки в колектив влились 2 нових учасника: гітарист Сергій Полупан і актор Валентин Сергійчук, який став половинкою дуету «Володимир і Великий». В результаті колектив виглядає так: 4 акторів, які формують разом та поодинці 3 блоки мініатюр, музичний блок, монолог та, в парі зі мною, блок смішних новин. Я закриваю паузи між роботою хлопців своїми виступами в форматі стендап. Ну і вищезгаданий гітарист.

Вы пишете материал все вместе или каждый работает отдельно?

По-різному. Хлопці працюють і в автономному режимі, і «двійками», і всі разом, залежно від того, над чим працюють і кому потрібно допомогти у написанні матеріалу. Є нормальна практика взаємовиручки та підстраховки. 

С чего началась ваша «юмористическая» биография? И почему именно юмор, а не, например, песни или литература (видели, что вы хорошо поёте в дороге на гастролях)?

Починалось все, як і у всіх. З табуретки на Новий Рік чи на родинних святкуваннях. З однією тільки різницею – всі дітки читали віршики про снігуроньку, а я рубав гуморески Вишні і Глазового J. Потім КВН в інститутські роки, писав смішні оповідання у самвидав «Слина», який ми організували в студенські роки з однодумцями тощо. А чому не пісні чи література? Ну… я доволі тверезо оцінюю свої вокальні здібності, щоб пхатись у цю царину. А література ще трохи почекає, коли у мене буде більше часу.

Почему именно такое название – «Вар’яти-Шоу»?

У Тернополі свого часу функціонувала команда КВН з подібною назвою, яка з часом розвинулась у місцеве гумористичне шоу. Коли я прийшов до управління цього шоу, то назву вирішив не міняти. Сама назва – це західняцький діалектизм, який має багато трактувань. Мені найбільше подобається версія, що «вар’ят» - це людина, яка робить божевільні вчинки, але не з метою злого умислу, а щоб когось розвеселити, має трохи епатажу.

Сколько времени отнимает у вас работа в шоу?

Коли як. У березні це 24 концерти, тобто 20-ть днів тільки на гастролях (у 4-ьох містах по 2 концерти в день), окрім цього ще дня два сукупно витрачається на трансфери. Ну і у вільний від гастролів час – це написання нового матеріалу, редагування того, що пишуть хлопці. Тобто цього місяця це кожен день. У квітні концертів буде трошки менше, то робота в шоу займе не весь місяць, а може 25-ть днів.

Были ли какие-то курьезные случаи на концертах? Какие?

Ніколи не було.

Есть ли комик (из отечественных или заграничных), на которого вы равняетесь?

Ніколи не мав на меті калькувати чиюсь роботу чи працювати в стилі «як хтось». Є кілька коміків, робота яких викликає сміх. Це і покійний вже Робін Вільямс, і один австралієць Джим Джефріз. Люблю, знаєте, чорний та цинічний гуморJ.

Сталкивались ли вы с заказными сюжетами\ программами на ТВ?

Регулярно.

Что можете посоветовать начинающим юмористическим коллективам?

Писати кожен день. Не тирити по сайтах АМІКовських ліг, щоб виграти інститутський КВН, а писати самостійно! Моя команда в Академії 2 роки поспіль займала передостанні місця. На всіх іграх. А на третій ми виграли 2 рази поспіль, взяли кубок. Руку набили. Все приходить з досвідом. Робота, робота і ще раз робота!

Когда впервые попали на ТВ?

Епізодично - ще в шкільні роки, як герой певних сюжетів, що стосувались Малої Академії Наук, потім, в інститутські роки, як КВНщик на локальних каналах Тернополя, Хмельницького, Дніпропетровська і Харкова. Ну а вже в 2005-му році став ведучим програми «Було Ваше – Стало Наше» на Інтері.

Вы говорили, что не прочь усилить шоу ещё одним дуэтом. Где в таком случае вы ищете актёров?

Слідкую за іншими гумористичними проектами, хлопці з шоу вряди-годи переглядають ті чи інші ліги КВН чи то вже Ліги Сміху. Поки що пошук триває. Думаю, незабаром, коли трохи звільнюсь від концертів і зйомок, буду проводити кастинги. «Свіжої крові» мені зараз треба. Якщо у людини є мізки і вона вміє вчитись, то навіть з «пластмасового» квнщика за півроку можна зробити добротного актора. Головне щоб вмів писати і амбіції не випереджали наявні можливості.

Что может раздражать артиста в зале? Реагируете как-то, если у зрителей звонят мобильные телефоны?

Ми вже добрих 2,5 роки не практикуємо виступів у нічних клубах, окрім нашої штаб-квартири у Львові, клуба «Пікасо», в якому щомісяця на двох концертах «обкатуємо» новий матеріал. За той час, коли працювали по клубах, навчились правильно реагувати на різні моменти: від телефонних дзвінків чи розмов у залі до п’яних викриків. Іноді можна проігнорувати, іноді жартома вибачитись зі сцени, що заважаєш людині спілкуватись по телефону і, якщо людина не ідіот, то їй стає соромно, коли з неї сміється 700 чоловік в залі. А іноді буває, що в доволі вільній формі ставиш людину на місце. Не жартома. А просто виставляєш ідіотом на весь зал.

Общаетесь в коллективе «Вар’яти-шоу» вне гастролей?

Звичайно. Коли я кажу, що у нас в колективі здоровий мікроклімат, і ми - одна велика родина, я ні грама не лукавлю! Ми разом святкуємо Дні Народження, разом їздимо у Карпати, хлопці приїжджають один до одного на дачу чи на рибалку, Владзьо Жоглові допомагав накрити дах у його хатці під Львовом. Зараз он допишу відповіді на ваші запитання і всі разом їдемо в кіно!

Притула Вар’яти интервью
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
1215 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Криминал
Ими оказались 10 человек, приехавших из Донецкой области. Обманным путем они попали в квартиру 86-летней жительницы Шостки и похитили у нее больше 7000 гривен. О визите к пенсионерке подозрительных лиц в полицию сообщила ее соседка. Она стала свидетелем того, как большое количество незнакомых ей людей, среди которых были и дети, просто вломились в квартиру старушки. По указанному адресу немедленно выехали сотрудники полиции и, как оказалось - вовремя. Они...
фото
События произошли на улице Героев Крут, проспекте Михаила Лушпы и переулке Белоусовском. Так, вблизи супермаркета на улице Героев Крут, инспекторы начали беседу с 32-летним мужчиной, который нарушал общественный порядок. Во время беседы гражданин достал и держал в руках неизвестный сверток, как выяснилось, в дальнейшем, свернутую денежную купюру, которую затем пытался выбросить. Его поведение стало понятным, ведь в свертке находилось вещество растительного...
Криминал
По ходатайству прокуратуры Сумской области следственным судьей 18 сентября 2018 предоставлено разрешение на задержание подозреваемого в убийстве председателя общественной организации, депутата Сумского городского совета 6 созыва и экс-директора Департамента градостроительства и земельных отношений Сумской городской Анатолия Жука - его жены. Такое судебное решение является основанием для объявления подозреваемого в международный розыск Интерпола и последующ...
Общество
В связи с проведением аварийно-ремонтных работ по устранению порыва водопровода Д = 100 мм в пер. Суджанский, сегодня, 20 сентября, прекращена подача воды в дом №20 в пер. Суджанский. Также из-за проведения аварийно-ремонтных работ по ул. Петропавловская прекращено водоснабжение в доме №101 по ул. Петропавловская. После завершения работ подача воды будет восстановлена.
адреса
20 сентября некоторые улицы г. Сумы останутся без света. Плановое отключение света, по информации ПАО «Сумыоблэнерго», связано с работами на электрооборудовании, воздушных линиях и подключением новых абонентов.
Общество
Сегодня, 18 сентября 2018 года, в связи с занятостью судьи в рассмотрении другого дела, отложено рассмотрение дела по иску бывшего руководителя специализированной психиатрической больницы гражданки Лилии Неофитной в Сумской областной совет, КУ Сумского областного совета "Областная специализированная психиатрическая больница № 2" об отмене решения сессии Сумского областного совета об увольнении, восстановлении на работе и взыскании среднего заработка за вре...
фото
17 сентября в день профессионального праздника автопарк сразу двух гарнизонов оперативно-спасательной службы Сумской пополнился пожарными автомобилями на базе шасси КрАЗ, приобретенными за счет государственного бюджета. Глава Сумской ОГА поблагодарил работников Службы спасения за их крайне важную ежедневную работу и вручил начальнику Шосткинского гарнизона ключи от новенького пожарного авто. В свою очередь народный депутат от данного округа передал пожарны...
Политика
Депутат Ямпольского районного совета Александр Тахтай требует от прокуратуры проверить законность решения сессии о сохранении четырех сельских школ. Об этом в Фейсбуке написал местный депутат Олег Посохов. Его возмутило, что коллега через обращения в прокуратуру пытается закрыть сельские школы. "Какие бы ни были депутатские амбиции и желание начать избирательную кампанию, интересы детей всегда должны быть на первом месте. Не устану повторять эту фразу. Осо...
Общество
Жертвой телефонного обманщика вчера стал 82-летний житель Глухова, который перевел на операцию «внуку» 18 тысяч гривен. Подобным же образом "помогла" своему сыну, который якобы попал в аварию, и 82-летняя жительница Сумского района. Старушка отдала неизвестно кому почти 17 тысяч гривен. Сейчас по каждому из этих фактов работники полиции ведут необходимые оперативно-розыскные действия, чтобы выяснить личности проходимцев и вернуть пенсионерам утраченные сре...