Сергій Притула для 0542.ua
Накануне выступления Вар'яти-шоу в нашем городе мы задали Сергею Притуле несколько вопросов.
Запитання від читачів.
Нынешний состав «Вар’яти-шоу» - эти актёры с самого начала с вами? И почему состав менялся в течение времени? Почему артисты приходили\уходили из «команды»?
Ні, з тих людей, які починали шоу залишилось троє: дует «Вар’яти» - Володимир Ковцун (Владзьо) і Віталій Тильний, а також наш актор та вокаліст Володимир Жогло. Ну і я та звукач. За перших 4 роки роботи колектив покинуло 7 чоловік: хтось перейшов працювати у зовсім іншу сферу діяльності, когось довелось звільнити за зловживання алкоголем, хтось не справлявся із поставленими завданнями і пішов сам, хтось був деструктивним елементом в структурі і, при всій повазі до заслуг, але нормальна життєдіяльність колективу могла відбуватись тільки за умов що ці люди його покинуть. Натомість за останніх 3 роки в колектив влились 2 нових учасника: гітарист Сергій Полупан і актор Валентин Сергійчук, який став половинкою дуету «Володимир і Великий». В результаті колектив виглядає так: 4 акторів, які формують разом та поодинці 3 блоки мініатюр, музичний блок, монолог та, в парі зі мною, блок смішних новин. Я закриваю паузи між роботою хлопців своїми виступами в форматі стендап. Ну і вищезгаданий гітарист.
Вы пишете материал все вместе или каждый работает отдельно?
По-різному. Хлопці працюють і в автономному режимі, і «двійками», і всі разом, залежно від того, над чим працюють і кому потрібно допомогти у написанні матеріалу. Є нормальна практика взаємовиручки та підстраховки.
С чего началась ваша «юмористическая» биография? И почему именно юмор, а не, например, песни или литература (видели, что вы хорошо поёте в дороге на гастролях)?
Починалось все, як і у всіх. З табуретки на Новий Рік чи на родинних святкуваннях. З однією тільки різницею – всі дітки читали віршики про снігуроньку, а я рубав гуморески Вишні і Глазового J. Потім КВН в інститутські роки, писав смішні оповідання у самвидав «Слина», який ми організували в студенські роки з однодумцями тощо. А чому не пісні чи література? Ну… я доволі тверезо оцінюю свої вокальні здібності, щоб пхатись у цю царину. А література ще трохи почекає, коли у мене буде більше часу.
Почему именно такое название – «Вар’яти-Шоу»?
У Тернополі свого часу функціонувала команда КВН з подібною назвою, яка з часом розвинулась у місцеве гумористичне шоу. Коли я прийшов до управління цього шоу, то назву вирішив не міняти. Сама назва – це західняцький діалектизм, який має багато трактувань. Мені найбільше подобається версія, що «вар’ят» - це людина, яка робить божевільні вчинки, але не з метою злого умислу, а щоб когось розвеселити, має трохи епатажу.
Сколько времени отнимает у вас работа в шоу?
Коли як. У березні це 24 концерти, тобто 20-ть днів тільки на гастролях (у 4-ьох містах по 2 концерти в день), окрім цього ще дня два сукупно витрачається на трансфери. Ну і у вільний від гастролів час – це написання нового матеріалу, редагування того, що пишуть хлопці. Тобто цього місяця це кожен день. У квітні концертів буде трошки менше, то робота в шоу займе не весь місяць, а може 25-ть днів.
Были ли какие-то курьезные случаи на концертах? Какие?
Ніколи не було.
Есть ли комик (из отечественных или заграничных), на которого вы равняетесь?
Ніколи не мав на меті калькувати чиюсь роботу чи працювати в стилі «як хтось». Є кілька коміків, робота яких викликає сміх. Це і покійний вже Робін Вільямс, і один австралієць Джим Джефріз. Люблю, знаєте, чорний та цинічний гуморJ.
Сталкивались ли вы с заказными сюжетами\ программами на ТВ?
Регулярно.
Что можете посоветовать начинающим юмористическим коллективам?
Писати кожен день. Не тирити по сайтах АМІКовських ліг, щоб виграти інститутський КВН, а писати самостійно! Моя команда в Академії 2 роки поспіль займала передостанні місця. На всіх іграх. А на третій ми виграли 2 рази поспіль, взяли кубок. Руку набили. Все приходить з досвідом. Робота, робота і ще раз робота!
Когда впервые попали на ТВ?
Епізодично - ще в шкільні роки, як герой певних сюжетів, що стосувались Малої Академії Наук, потім, в інститутські роки, як КВНщик на локальних каналах Тернополя, Хмельницького, Дніпропетровська і Харкова. Ну а вже в 2005-му році став ведучим програми «Було Ваше – Стало Наше» на Інтері.
Вы говорили, что не прочь усилить шоу ещё одним дуэтом. Где в таком случае вы ищете актёров?
Слідкую за іншими гумористичними проектами, хлопці з шоу вряди-годи переглядають ті чи інші ліги КВН чи то вже Ліги Сміху. Поки що пошук триває. Думаю, незабаром, коли трохи звільнюсь від концертів і зйомок, буду проводити кастинги. «Свіжої крові» мені зараз треба. Якщо у людини є мізки і вона вміє вчитись, то навіть з «пластмасового» квнщика за півроку можна зробити добротного актора. Головне щоб вмів писати і амбіції не випереджали наявні можливості.
Что может раздражать артиста в зале? Реагируете как-то, если у зрителей звонят мобильные телефоны?
Ми вже добрих 2,5 роки не практикуємо виступів у нічних клубах, окрім нашої штаб-квартири у Львові, клуба «Пікасо», в якому щомісяця на двох концертах «обкатуємо» новий матеріал. За той час, коли працювали по клубах, навчились правильно реагувати на різні моменти: від телефонних дзвінків чи розмов у залі до п’яних викриків. Іноді можна проігнорувати, іноді жартома вибачитись зі сцени, що заважаєш людині спілкуватись по телефону і, якщо людина не ідіот, то їй стає соромно, коли з неї сміється 700 чоловік в залі. А іноді буває, що в доволі вільній формі ставиш людину на місце. Не жартома. А просто виставляєш ідіотом на весь зал.
Общаетесь в коллективе «Вар’яти-шоу» вне гастролей?
Звичайно. Коли я кажу, що у нас в колективі здоровий мікроклімат, і ми - одна велика родина, я ні грама не лукавлю! Ми разом святкуємо Дні Народження, разом їздимо у Карпати, хлопці приїжджають один до одного на дачу чи на рибалку, Владзьо Жоглові допомагав накрити дах у його хатці під Львовом. Зараз он допишу відповіді на ваші запитання і всі разом їдемо в кіно!