Разом з технологічним прогресом в автомобілях все менше і менше ми можемо або повинні робити самостійно. До виключень відносяться, наприклад, акумулятор, про який, навпаки, ми повинні дбати. Звичайно, в якійсь області. Дізнатися, що нам допоможе у цьому, ви можете тут.

Акумуляторна батарея є джерелом електричної енергії фактично у всіх автомобільних системах. Живить фари, двигун, радіо і так далі, і так далі. У свою чергу, він сам заряджається від генератора. Це просто генератор, при роботі двигуна.

Вимірюємо напругу.

Коли генератор не має достатніх можливостей, щоб правильно зарядити акумулятор, з'являються проблеми. Трапляється і так, коли ми їздимо в основному по коротких маршрутах – по місту, з роботи додому і назад. Потрібно мати на увазі, що генератор працює оптимально в певних ситуаціях і під час вільної їзди не в змозі забезпечити акумулятору стільки струму, скільки він споживає.

Щоб знати, що з нашої батареєю все в порядку, або, може бути, вона хворіє, треба діагностувати її стан. Тому варто час від часу перевіряти напругу акумулятора. З цією метою ми використовуємо вимірювача напруги, так званий вольтметр. Датчики пристрою приєднуємо затискачами при вимкненому двигуні. Напруга повинна бути в межах від 12,4 до 12,6 Ст. Потім те ж саме робимо при працюючому моторі, таким чином ми можемо перевірити напругу зарядки, яка повинна знаходитися в межах від 13,8 до 14,4 В. А якщо напруга акумуляторної батареї занадто низька? ЇЇ звичайно треба поповнити.

Очищаємо конвектор.

Спочатку давайте розберемося з ситуацією, коли зарядна напруга занадто низька. Поширеною і дуже розповсюдженою причиною такої ситуації є забруднення затискачів. Це дуже легко оцінити "на око". Якщо акумулятор брудний, а затиски не сяють чистотою, це звичайно, може зашкодить. Очистити це можна м'якою щіткою або дрібним наждачним папером. Варто також, буквально за кілька десятків гривень, купити щітку для затискачів, яка чудово полегшує весь процес.

З цими основними діями з батареєю, ми можемо зробити дуже мало. В даний час стандартом є використання акумуляторних батарей, що не потребують обслуговування. Така модель на корпусі є так звані чарівні вушко, тобто індикатор зносу. Зелене означає, що акумулятор здоровий. Коли темніє або блідне, то батарея все більше і більше зношена і довго не пропрацює. Таким чином, ми можемо почати шукати нового акумулятора.