Вивчення будь-якої мови – велика праця, та всього можна досягти, якщо підійти до справи наполегливо. Потрібно вивчити польську мову, звертайтеся до українсько-польського центру “UniverPL”, тут є курс польська мова для початківців. За своїм походженням польська мова дуже близький іншим слов'янським мовам. Але ми торкнемося лише деякі особливості польської мови, які російськомовної аудиторії корисно враховувати, приступаючи до його вивчення.

Отже, що ми маємо на увазі, говорячи про особливості мови? Звичайно ж, ті нюанси та характерні риси мови, які полегшують його засвоєння, і ті, які являють собою певну складність. В першу чергу, — це, видима легкість і простота розуміння багатьох польських слів і виразів, з одного боку, а з іншого — складністю і «підводні камені» мови. Ця простота і ці складності, як не дивно, тісно пов'язані і переплетені між собою.

Схожість звуків. На основі своєї викладацької практики повинен відзначити, що на початковому етапі навчання (вивчення алфавіту, фонетики) часто основною перешкодою для учнів при читанні тексту стає необхідність звикнути до розпізнавання двох і трилітерних звуків, відсутніх в українській мові і незвичних для сприйняття.

Швидке звикання до них, правильне і швидке їх озвучування значно полегшує розуміння тексту, оскільки величезна кількість слів у наших мовах мають схоже звучання і схожі первісні корені. Так, наприклад, самі прості і зрозумілі "хліб" (chleb), "масло" (masło), "бібліотека" (biblioteka), "компот" (kompot), "трактор" (traktor) та ін. в обох мовах звучать однаково і легко розпізнаються латиницею. А на перший погляд не піддається прочитанню польське "jeszcze" на російську мову перекладається коротким "ще" (інші приклади: brzoza — береза, morze — море, gdzie — де, imię — ім'я тощо). Тому важливо правильно розпізнати в польських словах ті звуки, які мають у російській мові свої, але звучать інакше, аналоги і правильно їх зіставити.

Польську мову цілком можна вивчити і самостійно, не вдаючись до допомоги репетиторів (висновки зроблені з особистого досвіду).

щодо вимови, то так, проблеми на початковому етапі можуть бути. в інтернеті можна знайти безліч польсько-мовної музики, тексти, також програми польського телебачення, радіо. Послухаєте, почитаєте, може навіть заспіваєте і проблеми зникнуть. Багато також залежить від мети вивчення мови, тому тільки наполегливо йдіть до своєї мети – пізнання нової мови.