Газові димохідні колонки - гаряча вода без компромісів

Колись гаряча вода у будинках вважалась предметом розкоші, але зараз, у нашому сьогоденні це предмет першої необхідності. Тому час замислитися над покупкою газової димохідної колонки для Вашого комфорту. При виборі колонки потрібно визначитися з такими основними параметрами як потужність та безпека даного приладу.

Принцип роботи димохідної газової колонки

Газові димохідні колонки мають різну потужність, від якої буде залежати чи буде продуктивність апарату достатньо щоб забезпечити всіх майбутніх користувачів гарячою водою. Зараз на ринку представлені моделі на 10л, 13л та 15 л, які підійдуть як для маленької сім’ї так і для великої родини на 6 і більше користувачів. Не менш важливим критерієм є безпека у використанні газової димохідної колонки, тому всі сучасні колонки оснащені датчиками безпеки (датчиком тяги, датчиком перегріву). Газові димохідні колонки встановлюються в будинках, де передбачено димохідний канал. Саме в цей димохідний канал монтується труба димоходу, через яку виводяться продукти згоряння. Не слід плутати димохід з вентиляційним каналом. Основні функції димоходу - це видалення продуктів згоряння, таких як гази, дим і сажа з опалювальних систем, а вентиляційні канали відповідають за циркуляцію та оновлення повітря в приміщеннях, видаляють надлишкову вологу, запахи та шкідливі речовини. Також на ринку представлені турбовані газові колонки у яких димові гази видаляються примусово, за рахунок вбудованого вентилятора, і виходять одразу на вулицю.

Переваги та недоліки газових димохідних колонок

Як і будь-якого обладнання димохідні газові колонки мають свої переваги та недоліки, тож давайте розглянемо основні з них.

До переваг газових димохідних колонок можна віднести наступне:

  • Працюють максимально швидко, зручні у використанні порівняно з електричними аналогами.
  • Мають компактні розміри, що дозволяють в свою чергу вписатися у будь-який інтер’єр.
  • Енергонезалежні - не потребують підключення до мережі.
  • Економічні, гріють тільки ту воду яка Вам потрібна зараз, тому Вам не потрібно платити кошти за воду яку не використовуєте.

Також у газових димохідних колонок є і певні недоліки:

  • Пожежонебезпека. Але потрібно розуміти що на сьогодні газові димохідні колонки обладнані надійною системою захисту, які зводять усі ризики практично до нуля.
  • Заборона на установку у ванній кімнаті, так як газова димохідна колонка повинна бути встановлена у гарно провітрюваному місці.
  • Установку даного приладу потрібно узгоджувати з газовою службою.

Критерії вибору димохідної колонки

Тож які критерії вибору газових димохідних колонок? На що потрібно звернути увагу при виборі даного апарату?

По-перше потрібно визначитися з потужністю газової димохідної колонки, вибір потужності на пряму полягає від того скільки людей буде користуватися апаратом:

  • Для 2-3 осіб - підійде колонка 10 л
  • Для 4-5 осіб - підійде колонка 13 л
  • Для 6 і більше осіб - підійде колонка 15 л.

По-друге газові колонки обладнанні закритими чи відкритими камерами згоряння відпрацьованих газів. Газові димохідні колонки мають відкриту камеру згоряння, що дає змогу не замерзати теплообміннику при низьких температурах, так як продукти згоряння виходять у димохідний канал, який зазвичай утеплений та має достатню довжину.

По-третє розглянемо які бувають типи розпалу газових димохідних колонок.

  • П'єзоелектричний розпал. При натисканні на кнопку п'єзоелемента виникає електрична іскра, вона підпалює запальник. При цьому Вам необхідно 10-20 секунд утримувати натиснутою ручку регулювання газу, щоб спрацював газовий клапан. Під час відкриття крана гарячої води спрацьовує газова автоматика і відбувається подача газу на основний пальник, який підпалюють уже запальником, що горить.
  • Електронний розпал від батарейок. Розпал колонки за допомогою двох батарейок. Для формування іскри використовується спеціальна електронна схема управління, яка спрацьовує під час кожного пуску води.
  • Розпалювання від гідротурбіни. Система розпалювання HydroPower. В основі роботи запалювання HydroPower покладено такий принцип: у водяному контурі колонки встановлено гідродинамічний генератор. Ви відкриваєте кран гарячої води, за рахунок протоку води гідротурбіна виробляє енергію і запалює пальник.

По-четверте потрібно звернути увагу на країну виробника газових димохідних колонок. Зараз на ринку представлений великий вибір європейських, вітчизняних та китайських виробників, що в свою чергу дає змогу вибрати для себе найбільш підходящу модель газової димохідної колонки.

Популярні бренди та огляд моделей

Розглянемо декілька популярних брендів які представлені на сьогоднішній день.

Газові димохідні колонки BOSCH. Німецький бренд пропонує дуже широкий модельний ряд газових колонок БОШ з різними технічними характеристиками. Весь модельний ряд газових димохідних колонок виготовляється на заводі BOSCH у Португалії. Газові колонки представлені у кількох серіях: Therm 2000,Therm 4000,Therm 6000. Ці колонки мають високу якість та довговічність, які зарекомендували себе на ринку газової техніки, але мають відносно високу цінову категорію.

Середній сегмент ринку займають такі бренди як TERMET (Польща). Колонки даного бренду мають середню цінову категорію, але досить великий срок експлуатації. Ці газові димохідні колонки також представлені у кількох серіях, але найбільш популярна з них TermaQ GE19-02 ELECTRONIC PRO (автоматичний розпал від батарейок).

Також на ринку представлено багато китайських брендів таких як SAVANNA і АТЕМ. Дані прилади бюджетні по ціні, але це не робить їх менш якісними. При невеликій ціні вони повністю виконують покладені на них функції, а срок експлуатації таких газових димохідних колонок складає 7-8 років.

Тож підбиваючи підсумки треба відмітити, що вибір газової димохідної колонки не дуже важкий процес, але до нього треба підійти з відповідальністю, врахувати всі нюанси. Якщо Ви не можете самостійно підібрати газову димохідну колонку радимо звернутися до спеціалістів у цій сфері діяльності. Монтаж та перший пуск даного обладнання повинні виконувати спеціалісти які мають допуск до роботи з газовим обладнанням. Від правильного монтажу залежить безпека Вас та Вашої оселі.