Знайти правильну платформу у постійно мінливому світі корпоративного навчання та розвитку - непросте завдання. Процес вибору може бути складним, враховуючи велику кількість альтернатив на ринку. Наприклад, сучасні платформи працюють від роздрібної торгівлі до організації курсів навчання для банківських працівників всюди забезпечуючи персоналізацію навчання.

Ви можете керувати цим процесом плавно, якщо підійдете до нього систематично та чітко розумієте потреби вашої організації.Отже, як вибрати LMS систему?

Крок 1: Визначте свої цілі та завдання

Перш ніж поринути в море доступних продуктів, рішень та альтернатив, відступіть і з'ясуйте свої цілі та завдання навчання. Вибір LMS - далеко не тривіальна та універсальна задача. Адже платформа має бути адаптована до конкретних навчальних потреб вашої організації.

Тому, перш за все, визначте навички та інформацію, які ви хочете, щоб ваші працівники отримали, а також сформулюйте очікувані результати. Чіткість щодо ваших цілей буде полярною зіркою протягом усього процесу вибору, незалежно від того, чи йдеться про покращення навчання з дотримання певних вимог, підвищення кваліфікації персоналу чи розробку бездоганного процесу онбордингу.

Крок 2: Врахуйте функції

Наступний крок – подивитись доступні функції LMS та вибрати платформу. Тепер, коли у вас є чітке бачення, настав час дослідити можливості, які надають різні платформи. Функціональна LMS може значно підвищити ефективність ваших навчальних програм.

Шукайте такі функції, як створення персоналізованого контенту, інтерактивне оцінювання, відстеження прогресу та можливість інтеграції з різними продуктами та сервісами (особливо у сфері HR-систем). Розгляньте елементи, що стосуються природи вашого навчання, чи то навчання банківських працівників, впровадження програмного забезпечення для навчання в готельному господарстві, чи задоволення будь-яких інших особливих вимог.

Крок 3: Дослідіть ринок

Ринок LMS надзвичайно динамічний, на ньому регулярно з'являються нові компанії, а ті, хто вже присутній, постійно вдосконалюють свої продукти. Тому,

наступним кроком, вивчіть кількох постачальників, їхню репутацію та відгуки клієнтів про їхні пропозиції. Крім найкращих практик використання LMS, стежте за тенденціями ринку та новими технологічними тенденціями. Система повинна не лише задовольняти ваші поточні потреби, але й мати можливість розвиватися разом з вашою компанією. Масштабованість – ключ до забезпечення вашого майбутнього.

Крок 4: Оцінка LMS-систем

Після того, як ви звузили свій вибір, настав час поглибитись в оцінку LMS систем. На цьому етапі застосовується різноплановий підхід. Наприклад, ви можете звернутись до представника обраної системи навчання персоналу у компанії та поцікавитись, щодо найкращих практик вони використовують для реалізації потреб своїх клієнтів. Перевірте відгуки користувачів та їх легітимність.

Шукайте веб-сайти, що спеціалізуються на системах управління навчанням та висвітлюють їх функції. Це допоможе вам сформувати думку щодо кожної платформи. Також зверніть увагу на червоні прапорці. Наприклад, на підозрілі статті, коментарі чи сфабриковані огляди та відгуки. Шахрайство не дуже популярне в цій галузі, але все ж шанс потрапити на таке існує. Отже, будьте уважними.

Перегляньте вебсайти постачальників

Спочатку перегляньте веб-сайти постачальників. Зверніть увагу на інформацію, надану про їхні платформи, загугліть відгуки клієнтів та приклади використання. Шукайте їхні приклади, в яких є досвід успішного виконання проектів для компаній, подібних до вашої. Здійснивши цей крок, ви зрозумієте досвід постачальника та галузі, які вони можуть ефективно обслуговували.

Не знайшли вашу галузь? Тоді, можливо, це не найкраще рішення для вашого випадку. То ж якщо у вас є час — ви можете відвідати їх демо-презентацію, щоб отримати досвід та сформувати чіткіші очікування від того, що ви можете отримати на їх та інших платформах. Але це не обов’язково

Протестуйте LMS

Хоча теорія важлива, практика не менш вагома. Скористатися будь-якими можливостями доторкнутись до продукту. Це можуть бути демо або безплатними пробні-версії, які можуть запропонувати потенційні постачальники. Ви можете оцінити інтерфейс, зручність використання та загальний досвід користувача, протестувавши його в реальних умовах. Переконайтеся, що платформа є зручною для користувачів та легкою в користуванні.

Наприклад, ви можете спробувати домовитися про пробний процес під час демонстрації. Але я не рекомендую обирати дуже тривалий період пробної версії. Причина в тому, що ви можете опинитися прив'язаними до платформи, яка вам не підходить повністю. Кількох днів, як правило, достатньо, щоб зрозуміти, чи потрібна вашому бізнесу ця платформа.

Попросіть демонстрацію використання

Попросіть продемонструвати приклад використання, адаптований до потреб вашої компанії. Ця персоналізована демонстрація висвітлить, як LMS може задовольнити ваші унікальні потреби та проблеми. Це можливість поспілкуватися з постачальником віч-на-віч, розібратися з будь-якими незрозумілими моментами та поставити запитання. Тому не варто відмовлятись від цього, адже де додає практичності вашому процесу прийняття рішень.

Співставте потреби з вимогами LMS

Під час оцінювання різних постачальників завжди пам'ятайте про свої початкові цілі та завдання, щоб не загубитись в можливостях, функціоналі та освітніх технологіях платформи. Переконайтеся, що функції та можливості LMS відповідають конкретним потребам, які ви визначили. Важливо вибрати найкращу LMS для вашої компанії, а не просто будь-яку платформу, що має широкий функціонал та красивий інтерфейс.

Крок 5: Виберіть правильну LMS

Звучить трохи очевидно, правда? Але на цьому кроці вже настав момент вибору. Тепер, коли у вас є хороше уявлення про те, що вашому бізнесу потрібно для навчання, та багато інформації у вашому розпорядженні, час ухвалити рішення. Коли доводиться обирати LMS, слід усвідомити, що це стратегічне рішення, а не лише технологічне.

Зверніть увагу на можливості майбутнього розвитку, безперервну підтримку постачальника та довгострокову масштабованість. Пам'ятайте, що метою є вибір LMS, яка підтримуватиме загальне зростання та успіх вашої організації як згідно з наявними планами та цілями, так і з перспективними.

AcademyOcean LMS

Отже, впровадження LMS - надзвичайно важливий процес, який потребує ретельного планування та підготовки. Серед платформ, з якими мені довелося працювати особисто, мені особливо сподобалася AcademyOcean за її зручний та інтуїтивний інтерфейс, широкий вибір функцій для створення інтерактивного навчального контенту, ефективні інструменти відстеження прогресу учнів та персоналізації навчального досвіду.

Крім того, ця платформа вирізнялася налагодженою системою підтримки користувачів, що забезпечувала швидке реагування на будь-які питання чи проблеми. Загалом, моя взаємодія з цією системою управління корпоративним навчанням була позитивним досвідом, що полегшив впровадження корпоративного навчання та підвищив ефективність наших освітніх ініціатив.