Після легалізації медичної марихуани в Україні досить часто почали виникати питання, а чим же вона відрізняється від звичайного канабісу? Раніше посівні коноплі не були під забороною, їх культивували по всій країні, а продукти з них використовували в харчовій, текстильній, косметичній промисловості та у тваринництві. Проте з розповсюдженням рекреаційного канабісу і медична марихуана підпадає під заборону. За виглядом це майже ідентичні рослини, проте вони мають різний хімічний склад, що й обумовлює їх різний вплив на організм людини.

Вміст психотропних речовин

В коноплях міститься понад сотню різноманітних психотропів, що мають різний вплив на організм людини. Рекреаційна марихуана містить велику кількість тетрагідроканабінолу. В її листках і квітках міститься від 1 до 30% цієї психотропної речовини. До складу медичного канабісу входять ненаркотичні канабіноїди – канабіхромен, канабідіол та дельта-9-тетрагідроканабінол.

Для виготовлення медпрепаратів використовуються лише ті рослини, в яких вміст тетрагідроканабінолу не перевищує 0,1-0,6% у сухій частці. А це означає, що ліки на основі медичних конопель не мають психотропної дії та не викликають звикання.

Дія канабісу

Через великий вміст тетрагідроканабінолу рекреаційна марихуана сприяє виникненню наркотичного сп’яніння та відчуття ейфорії. Вона може викликати залежність. Медичний канабіс не має такого впливу на нервову систему людини, а діє як знеболювальне. Його призначають пацієнтам з наступними станами:

  • хронічний больовий синдром;
  • спазми;
  • м’язові судоми;
  • тривожні розлади, ПТСР;
  • епілептичні напади;
  • глаукома;
  • невропатологічні хвороби (Альцгеймер, Паркінсон, розсіяний склероз);
  • онкологія;
  • бронхіальна астма;
  • проблеми з імунітетом тощо.

В медичних цілях іноді використовують марихуану, що містить дещо вищий відсоток психотропів. Це потрібно в тих випадках, коли в лікуванні акцент зміщується зі знеболення на вплив на психіку, коли пацієнту потрібно окрім зняття болю після цього ще покращити сон та заспокоїтися.

Заспокійливий ефект марихуани використовується, коли у пацієнта є порушення сну, хронічне безсоння, підвищена нервозність та різноманітні психічні розлади. М’яка заспокійлива дія цієї рослини просто незамінна для людей у стані депресії, з нав’язливими страхами та с ПТСР.

Цікаво, що насіння медичної марихуани використовується для регулювання проблем з травною системою та для нормалізації апетиту. Його вживання поліпшує обмін речовин, стимулює апетит і сприяє спалюванню жирової тканини. Це чудовий засіб для корекції розладів харчування та для схуднення.

Вирощування канабісу

В Україні вирощування та зберігання канабісу заборонено на законодавчому рівні. Проте з прийняттям закону про легалізацію медичної марихуани, буде з часом внесено ряд правок, згідно з якими її вирощування окремими підприємствами буде дозволено. Для того, аби займатися такою діяльністю, потрібно буде мати спеціальну ліцензію.

Теплиці з рослинами мають бути обладнані відеокамерами та охороною. Кожна рослина буде чіпована, а представники поліції будуть мати повний доступ до таких виробництв. Для виготовлення ліків будуть вирощуватися спеціальні сорти медичної марихуани. Зібраний врожай проходитиме суворий контроль на вміст пестицидів, важких металів та інших шкідливих сполук. Рекреаційна ж марихуана і далі буде знаходитися під повною забороною в нашій країні.