Кухня – важливе приміщення в будинку, тому що там не тільки готують їжу та зберігають продукти. У сучасних помешканнях вона виконує функцію їдальні. Саме тут господині проводять багато часу, а члени родини збираються разом на сніданок, обід та вечерю. Тому кожній людині хочеться, щоб інтер’єр був максимально практичним, комфортним та ергономічним.

Головні нюанси планування

Деякі помилково вважають, що під час компонування складових інтер’єру потрібно тільки визначитися з кольором та зовнішнім виглядом меблів. Нерідко трапляється так, що люди купують гарнітур, не зважаючи на те, що місця для вільного переміщення залишиться небагато.

Тому при плануванні необхідно враховувати розміри приміщення. Вибираючи меблі для кухні тут https://skladmebliv.ua/ua/kukhonni-mebli-22, важливо враховувати:

  • Розташування мийки й плити, сушарки для посуду, вентиляційної шахти.
  • Кількість розеток. Ця цифра залежить від наявності у господарів побутової техніки (холодильник, електрочайник, мультиварка, посудомийна машина тощо).
  • Побутові прилади, які застосовуються кожного дня. Їх потрібно розставити так, щоб користуватися ними було максимально зручно.
  • Підведення й зливання води встановлюється на рівні приблизно 60 см від полу.
  • Міцність матеріалу стільниці.

Важливе питання – підготовка приміщення до монтажу та встановлення кухонних меблів. Якщо підлога та стіни будуть кривими, то й гарнітур не вийде розташувати зручно.

Як визначитися з вибором стилю?

Існує багато варіантів дизайну кухонь. Вибираючи те чи інше оздоблення, потрібно визначитись із кольором гарнітура, адже саме він задає настрій. Блакитні та зелені барви заспокоюють, червоний бадьорить, а сірі, чорні та коричневі – пригнічують.

Яскраві помаранчеві та жовті відтінки заспокоюють та допомагають боротися з депресією. Після визначення кольору можна підібрати стиль кухні, що найбільше подобається:

  • класичний. Зазвичай це вибір зрілих людей. Для виготовлення кухонних гарнітурів використовуються натуральні матеріали приглушених (коричневих, бежевих) кольорів. Перевага цього стилю – візуальне збільшення маленького приміщення;
  • мінімалізм. Цей варіант повернувся до нас з 60-х років минулого сторіччя. Його відмінними особливостями вважаються функціональність та міцність;
  • прованс. Головною складовою цього стилю є дещо грубувате оздоблення меблів та стін – вони наче вигоріли на сонці. Все це створює в приміщенні французьку атмосферу. Крім того, кімнату прикрашають квітами в горщиках, великою кількістю фарфорового посуду, бавовняними виробами. Столи та стільці в цьому стилі зазвичай білого кольору;
  • хай-тек. Характерна особливість такого варіанту оформлення – велика кількість сталевих і хромових мілких деталей, багато вбудованої техніки, сріблясті та темні поверхні. Обов'язковий елемент – світлодіодне підсвічування;
  • модерн. Дуже зручний і практичний стиль без непотрібних деталей. Побутова техніка, як правило, вбудована. Неодмінний атрибут модерну – рулонні штори та жалюзі на вікнах.

Виділяють також сучасний стиль, це поєднання окремих частин лофту, мінімалізму, хай-теку та інших стилів. Його головною задачею вважається створення максимальної функціональності без будь-яких надмірностей.

Матеріали для оформлення фасаду

Для виготовлених на замовлення виробів часто використовують ламіновану ДСП. Цей матеріал може послужити довго, але на нього негативно впливають волога та нагрівання. Коштує він недорого, а за умови акуратного використання має тривалий термін експлуатації. Стійкішим до вологи та температури є фасад із МДФ.

Його поверхні краще відмиваються від бруду, і ціна на нього порівняно невисока. Кухні, виготовлені з дерева, найдорожчі за ціною, вони вважаються елітними. Для зниження вартості таких меблів каркаси виготовляють із ДСП, але це ніяким чином не впливає на загальний вигляд кухні, бо побачити таку деталь може тільки спеціаліст.

Кожен господар створює інтер'єр кухні за своїм смаком. І це правильно, тому що від цього залежить, наскільки комфортно будуть там почуватися члени сім'ї. Можна дослухатися поради дизайнерів щодо готових інтер'єрних рішень, але не завжди гарна картинка на фото буде доречною в окремому кухонному просторі.