У новому поколінні флагманських смартфонів Samsung Galaxy S24 компанія використовує різні чипи залежно від регіону та моделі. Молодші S24 і S24 Plus отримали новітній фірмовий чип Exynos 2400, і тільки старша S24 Ultra має у своєму розпорядженні Snapdragon. Це викликало шквал емоцій у мережі, адже Exynos минулих поколінь помітно поступався чипам Qualcomm. Але чи дійсно ситуація критична цього року? Нумо розбиратися. Image

Порівняння продуктивності в синтетичних тестах

Для тестування ми взяли Galaxy S24 Plus і S24 Ultra. Смартфони мають схожі габарити, тому на порівняння не вплине різниця в розсіюванні тепла. Насамперед звернемося до синтетичних бенчмарків, щоб оцінити сиру потужність чипів.

  1. 3DMark Wildlife Extreme Stress. Snapdragon випереджає Exynos на 15–20% за продуктивністю, проте швидко втрачає стабільність і наближається до показників Exynos.
  2. Переходимо до популярного бенчмарка Geekbench. В однопотоковому та багатопотоковому тестах Snapdragon швидший на 1–4%. Однак у графічному тесті OpenCL перемагає Exynos.

Нарешті, Antutu. Snapdragon знову попереду, але подивімось на результати — 1,82 млн балів проти 1,73 млн. Давайте будемо чесні — складно помітити різницю в 100 тис. балів у реальному житті. А ось що точно не випустити з уваги — істотну різницю в ціні між Галаксі С24 Плюс і С24 Ультра на користь першого.

Ігрова продуктивність

Для оцінки можливостей чипів у мобільному геймінгу запустимо пару вимогливих ігор. В Arena Breakout обидва процесори впевнено видають стабільні 120 FPS на максимальних налаштуваннях графіки. При активації трасування променів Exynos 2400 демонструє помітно кращу продуктивність. Однак за це доводиться розплачуватися сильнішим нагріванням пристрою. Що стосується PUBG, там різниці між чипами не помічено — продуктивність однаково хороша.

AI-функції

Окремо варто згадати про модні сьогодні можливості штучного інтелекту. Під час тестування було випробувано близько 6 AI-функцій на обох пристроях, зокрема:

  1. Instant Slow Mo (миттєве уповільнення відео);
  2. AI Photos (поліпшення фотографій за допомогою ШІ);
  3. Gen Fill (заповнення пустот на фото після видалення об'єктів);
  4. Transcribe (розшифровка мови в текст);
  5. Summarize (створення короткого змісту).

Хоча Snapdragon рекламує свій новий блок MPU, що відповідає за прискорення завдань ШІ, у тестах не вдалося виявити відмінностей у швидкості роботи або якості між Snapdragon 8 Gen 3 та Exynos 2400. Усі перераховані AI-функції однаково добре працюють на обох чипах, забезпечуючи ідентичні можливості як для камери, так і для інших сценаріїв використання.

Висновок

Підбиваючи підсумок, можна сказати, що загалом новий Exynos 2400 майже наздогнав Snapdragon 8 Gen 3 за сукупністю характеристик. Хоча в більшості дисциплін рішення від Qualcomm все ж зберігає мінімальну перевагу. Тож для звичайного користувача різниця між чипами буде мінімальною.