Пневмокамерний насос використовується для завантаження та розвантаження цементу, вапна, гіпсу та інших дрібнодисперсних порошків мінерального походження під час перевезення. Він використовується для подачі цементу в бетонорозчинні установки та для внутрішньоскладських перекачувань.

Принцип роботи агрегата

Пневмокамерні насоси функціонують за рахунок стисненого повітря, яке подається під тиском в камеру насоса, для витіснення цементу. Насос для цементу працює в режимі циклічного процесу, який складається з наступних кроків:

1. Наповнення робочої камери.

2. Герметичне закриття впускного отвору.

3. Увімкнення аерації всередині камери.

4. Підвищення тиску.

5. Відкриття розвантажувального отвору і включення попутної подачі повітря в цементопровод.

6. Відключення подачі повітря, закриття розвантажувального отвору і відкриття впускного отвору.

Насоси для цементу належать до спеціальної категорії будівельного обладнання і призначені для перекачування та подачі сухих дрібнодисперсних матеріалів, особливо цементу.

Типи насосів

Існують різні види цементних насосів:

1. Пневморозвантажувачі. Призначені для розвантаження сипучих матеріалів із залізничних вагонів. Вони використовують самовсмоктувальну пневмогвинтову конструкцію високої продуктивності, яка дозволяє подавати матеріали на значну відстань по горизонталі і вертикалі. Складаються з елементів: циклон (створює вакуум на приймальній горловині), забірний пристрій (переміщує повітря з частками матеріалу в область зниженого тиску для всмоктування), нагнітальний пневмогвинтовий насос (перекачує матеріал споживачам).

2. Пневмопідйомники. Призначені для переміщення інертних матеріалів вертикальними трубопроводами за допомогою стисненого повітря. За конструкцією схожі з пневмонасосами, але відрізняються великою потужністю і продуктивністю.

Насоси для цементу знаходять застосування:

  • у внутрішньовиробничому транспортуванні цементу та сухих будівельних сумішей
  • на бетонних заводах і вузлах;
  • в складах цементу;
  • для навантаження та розвантаження спеціальних засобів транспортування (залізничні бункерні вагони-хопери та автомобільні цементовози).

Існують різні типи насосів для цементу, які відрізняються за конструкцією, потужністю та методом транспортування матеріалу:

  • інжекторні;
  • струменеві;
  • всмоктувальні;
  • всмоктувально-нагнітальні;
  • пневматичні.

Загальний принцип дії насосів базується на використанні стисненого повітря.