Навчальна та художня література досі користується попитом. Адже видання створюють не лише письменники, які хочуть оприлюднити свою творчість. Друк книг – популярне рішення серед вчених та педагогів. Таку поліграфію активно замовляють коучі з психології, бізнес-тренери. Чимало відомих людей випускають автобіографії та презентують книжки своїм прихильниками. Які нюанси слід враховувати, замовляючи виготовлення книг?

Оптимальна щільність паперу

Традиційно вважається, що щільний папір – ознака презентабельного видання. Це виправдано, якщо йдеться про друк запрошень, сертифікатів, корпоративних каталогів. Але книга повинна залишатися ергономічною, бути виданням, яке комфортно тримати в руці та зручно гортати сторінки. Якщо щільність паперу для внутрішнього блоку буде завеликою, то сторінка втрачає свою гнучкість. На ній швидко з’являться глибокі заломи. А головне – книжковий корінець не витримає таку товщину блоку, тож книжка буде самостійно розгортатися.

Щільність паперу для внутрішнього книжкового блоку залежить від багатьох показників. Врахуйте, яке призначення книги, скільки в ній сторінок, який формат, а також вид кріплення. Якщо у вас виникають сумніви, то варто проконсультуватися зі спеціалістом друкарні на момент подачі макету майбутнього видання.

Базові рекомендації при створенні книжок:

  • оптимальною щільністю сторінок вважається показник у 80 г/м²;
  • для книговидання найкраще підходить офсетний папір;
  • для обкладинки варто обирати крейдований папір;
  • щільність паперу для книжкової обкладинки бажано обрати в межах 250-300 г/м².

Який вид друку найкращий?

Не варто порівнювати такі популярні методи створення поліграфії, як офсетний та цифровий друк. У кожного з них – своє призначення. Тож враховуйте вимоги, які ви висуваєте до зовнішнього вигляду та вартості книжки.

Для малих тиражів оптимально підходить цифровий друк. Йдеться про наклади, які не перевищують 500 екземплярів. Цифровий метод відрізняється швидкістю виконання. Уже у день подачі макету до типографії можна отримати готові примірники. Існує хибна популярна думка, що цифровий метод підходить лише для кольорової поліграфії. Насправді друкувати можна й чорно-білі книжки.

Якщо передбачається великий наклад, то з точки зору ціноутворення доцільно обрати офсетний друк. Він не є оперативним методом, проте не має жодних обмежень при виборі палітри кольорів. Офсетний друк дозволяє використовувати будь-які види паперу. Поліграфія завжди виглядає якісною, із чіткими та деталізованими зображеннями й текстами.

Книжки з невеликими накладами

Виготовлення книжок великими тиражами сьогодні не настільки популярно, як малі наклади. Адже корпоративні книги друкують для бізнесу та власних потреб. Початківці-поети випускають збірки обмеженими накладами. Молоді матусі випускають авторські дитячі казки, оповідання. Книжка – це й ексклюзивний подарунок до ювілею, весілля. Книги цінні серед коучів, тренерів, дієтологів. На сайті https://xprint.com.ua ви можете замовити оперативне виготовлення книг будь-яких форматів.