Більшість фахівців, які займаються мисливствознавством, спортивним та промисловим полюванням, туризмом або зимовою рибалкою, неодноразово стикалися у своїй практиці з ефектом змерзлих рук. Суттю є зниження чутливості та втрата тонкої моторики у найвідповідальніший та кризовий момент. У разі зниження температури пальців рук на 3-5 градусів уповільнюється швидкість руху виконавчої фаланги на 50-60%.

Здавалося б, що може бути простіше, ніж створити пристрій, який би грів людину в умовах, віддалених від цивілізації, де недоступна електрика, газ та опалення? І такий пристрій є – це грілки для рук різних моделей та різного способу дії.

Туристичні грілки

Грілки — автономне джерело тепла, що дозволяє усунути почуття дискомфорту і розігріває до оптимальної температури руки та ноги. Існує кілька видів різних грілок. Ось деякі туристичні грілки:

- термохімічні;

- сольові;

- каталітичні;

- гумові;

- та електричні.

У кожної є, безумовно, свої переваги та недоліки.

Каталітичні грілки

Формою нагадують залізний портсигар. У нього заливають чистий бензин, який використовують для заправки запальничок. Працює каталітична грілка за принципом запальничок Zippo, найважливіша деталь — каталітична сітка, де відбувається окислення бензину з виділенням тепла. Використовувати треба тільки бензин для запальничок, інакше сітка забрудниться і не грітиме. Температуру така грілка дає 50-60 градусів протягом 6-8 годин.

Сольові грілки

Набули широкого поширення серед туристів завдяки своїй універсальності: багаторазове застосування, невеликі розміри та різна форма виготовлення (наприклад, у формі устілок). Є пакетиком з сольовим розчином усередині. Зімнеш такий пакетик, і поки сіль кристалізується, грілка дає тепло. Перезаряджання здійснюється проварюванням цього пакета. Але сольові грілки мають ряд серйозних недоліків: нетривалий час дії (від 20 до 60 хвилин залежно від розмірів).

Гумові грілки

Недорогі, прості у використанні і, як ми з вами чудово розуміємо, багаторазові. Але про універсальність використання та зручність можна лише мріяти! Вони великі за розміром та важкі.

Електричні грілки

Також мають цілу низку переваг: багаторазове використання, можливість регулювання потужності (що буває дуже необхідно!), необмежений час роботи. Але живляться вони від електрики, тобто про автономність такого пристрою не йдеться. Якщо, звичайно, ви не використовуєте акумулятор.

Термохімічні грілки

Добре зарекомендували себе серед рибалок як на зимовій, так і на осінній риболовлі. Термохімічні грілки дозволяють підтримувати комфортну температуру рук та живої приманки, наприклад, мотиля.