Вибір та купівля будь-якої техніки для дому - завдання непросте і відповідальне. Особливо це стосується кліматичної техніки, адже від її якості та зручності експлуатації залежить здоров'я та комфорт усіх членів родини. А що якщо доручено придбати агрегат для використання в офісі? Це також серйозно! Однак, вибрати зволожувачі повітря не складе труднощів, якщо чітко розуміти, для яких цілей вони потрібні та де використовуватимуться.

Види зволожувачів

Зволожувач повітря – це прилад, який покликаний створити та підтримувати комфортний рівень вологості у приміщенні. За принципом дії, найчастіше, виділяють три типи пристроїв:

- парові;

- ультразвукові;

- та традиційні (природне зволоження).

Одні працюють на гарячому випаровуванні вологи, інші на холодному або дрібнодисперсному розпиленні води. Деякі моделі оснащені функцією ароматизації, іонізації та знезараження повітря і навіть підсвічуванням. Це додаткові функції, але, як показали наші випробування, головне при виборі - звертати увагу на продуктивність, надійність, простоту використання та безпеку приладу.

Традиційні зволожувачі: принцип роботи та особливості

- Як працює пристрій
Ці прилади функціонують методом «холодного» випаровування, тому їх принцип роботи іноді називають «природним» чи «адіабатичним». В резервуар заливається вода, звідти вона потрапляє на випарний фільтр або диск, а вбудований вентилятор проганяє через них потік повітря. Таким чином, випаровування води відбувається на поверхні фільтра і повітряні маси зволожуються.

- Плюси пристрою
Найголовніше, що такі прилади не залишають нальоту на меблі та краплі навколо пристрою. Адже випаровування відбувається з поверхні фільтра, а значить, домішки та частинки пилу, що є у воді, осідають на фільтрі та не потрапляють у повітря приміщення. Для такого пристрою не потрібна спеціальна водопідготовка. Він є безпечним при використанні.
Традиційні зволожувачі мають ще одну приємну особливість — вони не створюють надмірної вологості. Відомо, що якщо відносна вологість підіймається вище 60%, то збільшується ризик розмноження кліщів та спор цвілевих грибків. У традиційних зволожувачах продуктивність уповільнюється в міру насичення повітря водою, а відносна вологість залишається при цьому на оптимальному рівні.

- Мінуси пристрою
Мінуси такого типу пристроїв - це наслідок їх переваг. Часто традиційні зволожувачі досить громіздкі через необхідність встановлення фільтра та великого резервуару для води.