Правильна інтимна гігієна у жінок — це одна з умов гарного самопочуття та збереження балансу жіночої мікрофлори. До того ж правильне дотримання гігієнічних процедур допомагає запобігти інфекціям, попередити появу сторонніх запахів та в цілому покращує якість життя.

Для огляду та контролю стану жіночого здоров’я рекомендується відвідувати лікаря щонайменше 1 раз на рік — швидко та комфортно обстежитися можна у приватного гінеколога.

Причини порушення мікрофлори у жінок

Лікарі виділяють декілька основних причин дисбалансу та неприємних відчуттів у інтимній зоні:

  • наслідки вживання антибіотиків;
  • незахищені сексуальні контакти;
  • вагітність (через зміну рівня естрогену в організмі жінки відбувається тимчасова зміна мікрофлори);
  • хвороби та імунодефіцитні стани;
  • застосування неправильних засобів для особистої гігієни.

Найчастіше після вживання гігієнічних засобів, які не підходять для інтимної зони, жінки на прийомі у лікаря скаржаться на сухість, подразнення, зуд, почервоніння та відсутність комфорту в зоні статевих органів протягом дня. Щоб повернути баланс та покращити самопочуття, поліпшити якість жіночого здоров’я, лікарі радять виконувати доволі прості правила.

Основні правила жіночої інтимної гігієни

Щоденна гігієна

Регулярне миття статевих органів теплою водою є основою інтимної гігієни. Небажано використання ароматизованих миючих засобів, а також парфумованих інтимних дезодорантів.

Окремий рушник

У кожного члена родини повинен бути свій рушник. Потрібно стежити за свіжістю рушників і своєчасно їх замінювати. Для прибрання залишків води після миття статевих органів також можна використовувати м'які паперові серветки.

Зручна та дихаюча білизна

Рекомендується вибирати білизну з натуральних, дихаючих матеріалів. Краще уникати носіння тугої та синтетичної спідньої білизни. Змінювати її потрібно щоденно. Доречі, зручною повинен бути також бюстгальтер, особливо якщо жінка годує малюка. Читайте про те, чим небезпечні застої молока під час грудного вигодовування.

Відмова від щоденних прокладок

Гінекологи радять відмовитися від цих гігієнічних засобів. Використовувати їх можна лише у разі крайньої потреби. Якщо спідня білизна не свіжа, краще замінити її декілька разів на день, ніж застосовувати щоденну прокладку, низ якої має водонепроникний шар та не пропускає повітря.

Регулярні профілактичні візити до лікарів

Для перевірки стану жіночого здоров’я потрібно відвідувати гінеколога 1 раз на рік, при зміні статевого партнера робити тестування на інфекції, а також кожні 5 років здавати PAP-тест (якщо попередній був негативним). Ще один лікар, до якого варто звернутися з профілактичною метою — це флеболог. Жінки часто цікавляться, як впоратися з постійним відчуттям важкості у ногах, і саме на огляді у фахівця можна обстежитися та знайти оптимальний спосіб зняти неприємні симптоми.

Дотримання рекомендацій лікаря, піклування про своє здоров’я і своєчасні обстеження — це три складових, які допоможуть зберегти гарне самопочуття та високу якість життя.