Слово "піжама" прийшло в європейські мови зі Сходу. У мові урду воно означає "одяг для ніг". Піжама може складатися тільки зі штанів широкого крою, штанів і сорочки (футболки), футболки і шортів - усе залежить від того, що розуміє під цим виробник. Зустрічаються піжами у вигляді подовженої сорочки без штанів. Спільне для всіх цих наборів: це - комфортний домашній одяг, який одягають перед сном.

Хто носить піжаму

Частіше піжаму носять чоловіки і діти, у жінок асортимент одягу для сну різноманітніший: нічна сорочка, пеньюар тощо. Втім, дуже багато чоловіків вважають, що чоловіча піжама йому не порібна і краще на ніч залишатися майже зовсім без одягу. 

Кому не можна обійтися без піжами?

Самотній чоловік цілком може спати і без піжами. Але абсолютно неможливо обійтися без цього людині, яка спільно проживає з родичами іншої статі та віку. Демонстрація (навіть не повністю) оголеного тіла найчастіше неестетична, а якщо воно красиве, то його вигляд викликає жадання і заздрість. Крім того, під час сну ковдра може зісковзнути (або ваша дружина стягне її на себе), що може призвести не тільки до небажаного показу певних ділянок тіла, а й до переохолодження (сон у холодну погоду за відчиненої кватирки). 

До моральних питань особливо чутливі люди віруючі. Тому православні та мусульмани без піжами чи іншого одягу для сну не обходяться.

Як вибрати чоловічу піжаму

Люди проводять у ліжку в середньому 8 годин на день, тому питання про правильний підбір піжами аж ніяк не тривіальне. Головними моментами у виборі піжами є відповідний матеріал, крій і розмір. Купувати піжаму краще в спеціалізованих магазинах чоловічої білизни, де вам запропонують альтернативні варіанти з різних видів тканини різного кольору і розміру.

Тканина для піжами

На ринку (особливо в інтернет-магазинах, де не можна відразу помацати тканину) представлені піжами із синтетичних матеріалів. Вони можуть мати досить привабливий вигляд (яскраві кольори, атласний блиск тощо), але перебувати в такому одязі більше п'яти хвилин навряд чи захочеться. Найкращим варіантом є бавовна, в якому б вигляді вона не була. Бавовна добре вбирає і випаровує вологу, в ній - дуже комфортно. Для теплої пори року цілком підійде легка бязь. Якщо ви спите з відкритим вікном і в холодну пору року, краще на цей випадок мати піжаму з фланелі або трикотажної тканини. В останньому випадку хорошою альтернативою бавовні може слугувати штучна тканина з рослинних волокон - модал, бамбук тощо. При цьому переконайтеся, що тканина приємна для тіла, і в ній не спекотно.

Фасон піжами

Для спекотного літа цілком доречна піжама, що складається з шортів і футболки, а для зими краще підійде сорочка з довгими рукавами і штани. Найкраще не купувати піжаму навмання, але обов'язково її поміряти. Вона має підходити вам так само, як і будь-який інший одяг. Сорочка допускається більшого розміру, але обов'язково переконайтеся, щоб штани не були надто вільними в поясі й не зіскочили ненароком. Якщо пояс на гумці, вона не має бути надто тісною і залишати сліди на шкірі.

Колір піжами

Піжами зазвичай пропонуються в холодних, приглушених або темних тонах. Цікаво виглядає картатий матеріал. Однак у цьому разі колір і малюнок тканини принципового значення не має (вам же в ній не виходити на люди). Головне - це комфорт для тіла і гігієнічність.