Прееклампсія та еклампсія - вкрай небезпечне ускладнення 2-ї половини вагітності, яке супроводжується підвищенням артеріального тиску, ознаками порушення мозкового кровообігу (головний біль, запаморочення, туман і миготіння мушок перед очима, нудота, біль у надчеревній ділянці), порушення функції нирок (набряки, появи білка у сечі). Частота ускладнення 2-5%, в останні 10 років зросла на 40%. Прееклампсія у 42% випадків є основною причиною материнської та дитячої захворюваності та смертності та у 15% -причиною передчасних пологів. Причиною розвитку прееклампсії та еклампсії вважають спазм периферичних судин через зниження вироблення простацикліну, який має судинорозширювальну дію. В основі прееклампсії лежить генетичний дефект метаболізму.

Пройшовши за посиланням https://diagen.com.ua/, ви зможете ознайомитеся з переліком аналізів, які можна здати в лабораторії DIAGEN!

Жодна з ознак прееклампсії (гіпертонія, набряки, судоми) не є специфічними, остаточний діагноз встановлюється при поєднанні кількох ознак (гіпертензія 140/90 і вище + протеїнурія 300 мг білка в сечі) і за регресією симптомів після пологів. Нині немає єдиного достовірного лабораторного тесту для діагностики преэклампсии. Гіпертензія та протеїнурія можуть бути непостійними та не виявлятися при кожному обстеженні.

Лабораторна діагностика прееклампсії заснована на визначенні наступних показників у крові:

- Загальний аналіз сечі.

- Аналіз добової сечі.

- Біохімія сечі - рівень білка в сечі.

- Загальний аналіз крові - рівень гемоглобіну та еритроцитів, тромбоцитів.

Біохімія крові

- Кліренс креатиніну.

- Рівень сечової кислоти.

- Рівень креатиніну.

- Рівень азоту сечовини крові.

- Функціональні проби печінки.

Коауглограма

- ПТІ (протромбіновий індекс).

- Рівень фібриногену.

Ці показники при еклампсії відбивають порушення функції нирок та печінки.

Вчені з німецької клініки Campus Charite Mitte на чолі з доктором Stefan Verlohren досліджували ризики розвитку прееклампсії у вагітних навіть за відсутності небезпечних симптомів (наростання набряків, артеріальна гіпертензія). Новий лабораторний аналіз ґрунтується на визначенні співвідношення концентрацій білка sLIt-1 та плацентарного фактора росту (ПФР, PIGF) у сироватці крові.

Своєчасне виявлення вагітних з високим ризиком розвитку еклампсії дуже актуальне і призведе до зниження рівня материнської та дитячої смертності.