Для створення затишку у будинку не обійтися без теплих стін. Щоб утеплити їх, у сучасному будівництві використовують різноманітні матеріали. Один із них – мінеральна вата. Розкажемо, наскільки цей утеплювач здатний зберегти домашнє тепло взимку та забезпечити прохолоду спекотним літом.

Купити мінеральну вату за вигідною ціною можна на https://alltrade.com.ua/ua/mineralna-vata-v-rulonah!

Різновиди мінераловатного утеплювача

Мінераловатний утеплювач – один із найвідоміших теплоізоляційних матеріалів. При виробництві надтонкі волокна утеплювача переплітаються між собою за спеціальною технологією: нитки витягають із скла, гірських порід або доменного шлаку, розплавивши його за температури 1500˚C. Для міцнішого зчеплення волокон вату просочують фенолспиртом або водовідштовхувальним маслом.

Утеплювач зазвичай виготовляють як матів чи плит. Плити застосовують для теплоізоляції окремих об'єктів, мати - для великих поверхонь.

Існує три типи мінвати:

Кам'яна вата. Виготовляється з габро-базальтових порід. Теплопровідність – від 0,032 до 0,038 Вт/мК. Стійка до високої температури до 900˚C та довговічна;

- Скловата. Складається з піску, вапняку, доломіту, соди та бури. Теплопровідність – 0,038-0,040 Вт/мК, температурна стійкість – до 450˚C. При роботі необхідно надягати рукавички, щоб не поранити руки найдрібнішими скляними частинками;

- Шлаковата. Виробляється з відходів доменного виробництва і дещо поступається за характеристиками іншим типам мінвати, але коштує дешевше. Теплопровідність – 0,048-0,052 Вт/м*К, температурна стійкість – до 300˚C. Залишкова кислотність компонентів шлаковати може спричинити корозію, тому слід уникати її контакту з металом.

Сучасні мінераловатні утеплювачі не містять речовин, небезпечних для людини та свійських тварин.

Переваги мінвати

Будь-яка мінеральна вата проста в установці - утеплити їй приміщення зможе навіть аматор. Крім того:

- Мінвата "дихає". Вона добре пропускає повітря і пар, що зводить до мінімуму утворення конденсату. Тому мікроклімат у приміщеннях, утеплених мінеральною ватою, завжди сприятливий.

- Не схильна до горіння. Стіни, утеплені мінватою, набувають додаткового захисту від вогню. Ця властивість особливо цінна для будівель із деревини.

- Мінеральна вата має низьку гідроскопічність. Вона поглинає трохи більше 0,5% рідини і накопичує воду. А споруда, захищена від вологи, має триваліший термін служби.

- Мінімальне усадження. На відміну від багатьох утеплювачів, мінвата при експлуатації не втрачає початковий об'єм, тому тепло- і звукоізоляція приміщення не погіршується, а деформація матеріалу відсутня.

- Біологічна стійкість. У неорганічному матеріалі не розмножується пліснява, грибки та інші мікроорганізми, йому не страшні комахи та гризуни.