Якщо вам набридло залишатися без інтернету і зв'язку в найбільш незручний момент, то це означає, що настав час більше дізнатися про павербанки, щоб вибрати і купити відповідний зовнішній акумулятор для своїх гаджетів.

Досить часто покупці не знають, який повербанк обрати, вирішують зробити спонтанну покупку та припускаються низки помилок, що суттєво впливають на результат.

Головний промах є в тому, що деякі користувачі звертають увагу на другорядні деталі:

1.    Матеріал корпусу. Дійсно, пластикові акумулятори не так дорого коштують і відрізняються незначною вагою.

2.    Наявність індикаторів. Візуалізація рівня заряду та інших параметрів –  досить зручна функція.

3.    Безпровідна зарядка. Більше немає необхідності пам'ятати про дроти, якщо і смартфон, і павербанк підтримують безпровідну технологію.

4.    Сонячна панель. Сонячна пластина, що вбудована в корпус повербанка — ще один практичний та безкоштовний варіант для відновлення заряду.

5.    Захист від несприятливих зовнішніх умов: вологи, пилу, ударів. Для тих користувачів, що ведуть активний спосіб життя, функція може стати в нагоді.

Безпровідна зарядка та сонячна пластина — це зручні додаткові функції зовнішньої зарядки пристрою.

Але не варто забувати, що основне призначення зовнішнього акумулятора — бути джерелом резервного живлення для пристроїв, починаючи з кнопкових телефонів, гарнітури Bluetooth і закінчуючи великими планшетами та автономним професійним обладнанням.

Тому, обираючи пауербанк, насамперед потрібно врахувати такі важливі технічні характеристики, як:

  • місткість;

  • роз'єми та кабелі;

  • показник вихідної сили струму та тип акумулятора.

Ємність пауэрбанк

Використовувати павербанк можна будь-де: в автобусі, поїзді, на навчанні, в парку або на природі. За їх допомогою можна легко та зручної відновити заряд будь-якого девайса. Обираючи пристрій, перш за все, слід звернути увагу на його ємність — кількість енергії, яку може накопичити акумулятор. При цьому, слід враховувати один суттєвий момент: ЗУ не може передати всю енергію, яка була накопичена, адже при передачі частина ресурсу втрачається.

Роз'єми та кабелі

Якщо пристрій не підтримує бездротову технологію, варто перевірити наявність проводу в комплекті. Досить часто, бюджетні моделі ЗУ не передбачають комплектацію дротом, оскільки є можливість використати USB-кабель смартфона. Таке рішення дуже вдале, та варто переконатися, що порт відповідного дроту збігається з типом вихідного отвору на павербанку.

Зверніть увагу, що деякі моделі приладів для заряду передбачають можливість заряджати по два гаджета одночасно. Якщо це має значення, обирайте зовнішній акумулятор із двома вихідними портами.

Слід пам’ятати, що зовнішні акумулятори - це види акумуляторів електричної енергії, тому вони теж потребують відновлення заряду. Поповнити ресурс ЗУ можна, під’єднавши пристрій до електричної мережі чи комп'ютера. Але і для цього потрібний відповідний провід з USB-C або microUSB.

Сила струму зовнішнього акумулятора

Не забувайте, що для відновлення ресурсу ЗУ теж потрібен час. Щоб вибрати модель з максимально швидким часом заряду, враховуйте вхідну силу струму, напругу та наявність тієї чи іншої технології, яка може забезпечити швидке накопичення заряду.

Ще одним важливим показником є поділ power bank за типом батареї. Існує два види елементів живлення: літієві і літій-полімерні. Найбільшою стабільністю та компактністю характеризуються саме літій-полімерні акумулятори. Але відхилення у показниках не настільки суттєві, щоб якимось чином впливати на вибір.

Щоб придбання принесло користь, обирайте ту модель зовнішнього ЗУ, яка буде найточніше відповідати власним вимогам. Наприклад, якщо зазвичай ви заряджаєте пристрій наприкінці робочого дня, щоб бути на зв'язку дорогою додому, то можна придбати компактну модель невеликої ємності. Якщо вам необхідно заряджати гаджети в поході та на риболовлі, де досить довго немає доступу до електромережі, тоді віддайте перевагу потужнішим ЗУ з наявністю сонячної панелі. А для того, щоб пристрій довго та вправно виконував свої функції варто знати та виконувати рекомендації по експлуатації повербанков.