Яке опалення найкраще для приватного будинку? Якихось десять років тому такого питання просто бути не могло. Якщо поряд з вулицею проходить газова магістраль, ніхто не думав про встановлення газового котла. Не погано, якщо він ще мав можливість гріти гарячу воду. При установці двоконтурної моделі з акуратною подвійною трубою, що виходить за стіну будинку. Усі отримували тепло та гарячу воду, скільки було потрібно. А в будинках можна встановити потужний одноконтурний котел та колонку на гарячу воду. Для того, щоб обігріти великий будинок, газ був дешевим, тому його легко було використати. Стіл був екзотикою у вітальні, а для дачного будинку ставили дров'яні печі. Вони обігрівали кімнату при рідкісних відвідуваннях на дачі взимку та навесні чи влітку.

Для того щоб не було газу, встановлювали теплу електричну підлогу або електрокотел у комплекті з водяними теплими підлогами та радіаторами. За рахунок накопичення тепла в баку-акумуляторах або спеціального тарифу для систем електроопалення.

Електроопалення будинку. Насправді найекономніше?

Для початку статті варто відзначити, що на сьогоднішній день найефективнішою є газова система опалення. Коли немає можливості встановити газовий котел (наприклад, на дачі відсутня газова магістраль), варто звернути увагу на такий варіант як економне опалення приватного будинку електрикою, використовуючи ті чи інші схеми організації опалення.

Світло є більш безпечним рішенням як альтернатива електроенергії. Більше того, для встановлення цього обладнання не потрібні додаткові дозволи. До того ж можна легко зробити електроопалення приватного будинку своїми руками. До мінусів можна віднести високі рахунки спожитої електроенергії.

Далі розглянемо різні найбільш економічні варіанти електроопалення квартири та приватного будинку.

Які види елетроопалювальних систем існують і які особливості у них.

Будь-яка електрична система опалення приватного будинку може бути побудована за двома основними схемами:

1. За принципом нагрівального кабелю.

2. За принципом нагрівального кабелю та радіаторів.

  • По прямій. Нагрівання кожного приміщення відбувається за допомогою пристроїв, які живляться від мережі.
  • Непрямий результат. Для цього принципу використовується теплоносій, який нагріває радіатори, встановлені в приміщенні.

В даний час існує досить багато думок, що для приватного будинку електричне опалення будинку є оптимальним варіантом. Багато прихильників непрямого обігріву будинку як основний аргумент наводять тривалий процес охолодження системи опалення, який дає можливість заощадити на зупинках котла. Інші, прихильники прямого нагріву, говорять про менші витрати при купівлі та встановленні обладнання.

Розглянемо різні системи електроопалення по черзі збільшення вартості вкладень:

  • Нагрівачі та конвектори;
  • Обігрів за допомогою інфрачервоного випромінювання;
  • Електрика плінтусна;
  • До теплих підлог відносять кабельне та плівкове покриття.
  • Звичайна водна система має електричний котел та радіатори.

Настінний електричний конвектор встановлюється в місцях, де зазвичай встановлюються радіатори водяного опалення. Холодна стіна та під вікнами. Найчастіше тепловентилятори мають примусовий рух повітря та мобільну конструкцію. Їх можна встановлювати у більш комфортних місцях. Однак даний вид електроопалення є найбільш економічним, але водночас і менш ефективним.

Більше ефективне опалення на основі обладнання інфрачервоного випромінювання. Прилади, що кріпляться до стелі, дозволяють нагрівати всі поверхні, від яких згодом нагріватиметься повітря. Дуже ефективно працюють плінтусні конвективні обігрівачі, розташовані по периметру кімнати. Тому доведеться витратити додаткові витрати на таку конструкцію, тому що її потрібно буде встановити замість плінтусів.

Одним із найпопулярніших способів опалення є тепла підлога. Цей метод використовує нагрівальні плівки, електричні кабельні мати або кабель, що гріє, які можуть опалювати досить велике приміщення. Насправді сама конструкція коштує досить недорого і може завдати серйозного удару по вашому бюджету. Це економічний метод обігріву, який дозволяє отримати приємне тепло і створити відчуття комфорту.

Чому саме електричне опалення?

Варто зазначити, що електричне опалення, яке було виготовлено самостійно або заводського виконання. Цей спосіб є одним із найнадійніших, екологічно чистих та комфортних способів обігріву житла. Воно не вимагає обслуговування, легко регулюється та піддається автоматизації, тому набагато простіше та безпечніше обігріти будинок електрикою. У конструкцію не входять деталі, що виходять з ладу. Не потрібно постійно стежити за рівнем палива, датчиками та рівнем олії.

При цьому електричне опалення приватних будинків має низку плюсів.

  • Безпека та легкість монтажу. Для встановлення не потрібна спеціальна кваліфікація, а також дорогий інструмент. Сам по собі прилад не має великих розмірів і для його встановлення не потрібно багато часу. Усі прилади можна легко перемістити. Це обладнання не потребує окремої котельні або димаря.
  • Небезпечно, безпека. У системі опалення немає продуктів горіння та чадних газових газів. При розбиранні чи ремонті немає виділення шкідливих речовин.
  • Невеликі вкладення. Вам не потрібно робити будь-які спеціальні документи, готувати проект та запрошувати спеціальних служб, які дадуть добро на монтаж.
  • Безпека та безшумність. А для опалення не потрібно проводити регулярні перевірки у спеціальних сервісах. Протягом усього часу роботи обладнання не дає шуму, тому що в системі немає таких елементів як вентилятор і циркуляційний насос.
  • Рівень ККД. У сильні морози досить швидко зігріває будинок. В обов'язковому порядку електроопалення має бути обладнане спеціальною системою, яка дозволяє регулювати температуру в кожній кімнаті окремо. Це дозволяє суттєво економити кошти під час опалювального сезону.

Головним недоліком даного обладнання є велике споживання електрики, що не може не вплинути на якість продукції. У деяких районах ціни на електроенергію в деяких районах досить високі, і такий варіант обігріву житла може бути невигідним.

Другим суттєвим недоліком є ​​енергозалежність. У приміщенні не може бути опалення, якщо немає електрики.

При цьому до мінусів також можна віднести і нестабільну напругу електромережі, особливо це стосується сільських районів. Ви можете придбати власний генератор, але це спричинить додаткові витрати на купівлю генератора.

Якщо ви вирішили економічне опалення приватного будинку без газу, тобто на електрообігрів. У приватному будинку для таких цілей потрібна трифазна мережа. Слід уточнити потужність, що виділяється на будинок, і скільки з цієї потужності можна віддати для опалення.