Один із найважливіших інструментів для приватного будинку – садові ножиці. З їх допомогою можна підрізати квіти, кущі та дерева, створювати шедеври ландшафтного дизайну без допомоги фахівців. Оскільки різновидів їх доволі багато, у виборі правильної моделі виникають труднощі. Як вибрати найкращий секатор пояснимо далі.

Різновиди садових секаторів

Вибираючи секатор для саду потрібно визначитися з тим, які роботи будуть виконуватися, адже від цього залежить, який різновид інструменту вам підходить. Існують:

  • площинні секатори – складаються з двох серповидних лез, верхнє з яких загострене і швидко зрізає гілочку, а нижнє притуплене – підтримує її, чудово підходять для зрізання сирих сучків;
  • контактні – з потужним гострим верхнім лезом і вигнутим нижнім, різальне лезо спирається на жолобок нижньої частини, чим забезпечується висока ефективність при зрізанні сухих гілок;
  • ножичні – для молодих пагонів, містять в собі два гострих леза, прості у використанні, підходять також для збирання врожаю винограду, кабачків та інших овочів;
  • перещеплювальні – особливий вид, який робить процес максимально простим, здатний виконувати омега-, U, та V-подібні зрізи за кілька секунд;
  • з храповим механізмом – містить такі ж леза, як і контактний секатор, відрізняється наявністю ступеневого важеля, який дозволяє розподілити процес розрізання товстого гілля на кілька етапів.

Щоб мати можливість виконувати різні види робіт в саду, краще мати декілька варіантів секаторів. Якщо хочете придбати одну унікальну модель – віддайте перевагу пристрою з храповим механізмом.

На що звернути увагу при виборі секатора

Основний фактор при виборі секатора – максимальний діаметр різу, адже від цього залежить можливість відрізання гілок різного розміру. Якщо серед насаджень біля вашого будинку лише ягідні кущі – можна вибирати найменший секатор. Для дерев знадобляться інструменти з показником від 2 до 4,5 см. Обов’язково перевіряйте вказівки виробника стосовно використання конкретної моделі.

Слід приділити увагу і матеріалу, з якого виготовлений секатор. Сталеві – найбільш розповсюджені, титанові – професійні, з тефлоновим чи антифрикційним покриттям – не окислюються та менше залипають від соку рослин.

Інтернет-магазин АРС пропонує великий вибір секаторів, садових ножиць, а також гілкорізів та іншого ручного садового інструменту і ящиків для його зберігання. Можлива доставка по всій території України.