Підтримка переробних підприємств забезпечить зростання прибутку щонайменше в десять разів

Країна, яка йде шляхом сировинного придатка в економіці, не може бути успішною. Розвинена промисловість дасть стабільний економічний розвиток. У тому числі й переробка сільгосппродукції. На це роблять ставку США, країни Євросоюзу та Близького сходу. Засновник Благодійного фонду «РАЗОМ» Борис Приходько каже, що у розвитку переробної промисловості закладено цілий пласт, який об’єднує різні галузі промисловості:

«Якщо ми будуємо підприємства з переробки або невеликі цехи, які виготовляють продукти харчування, то тут задіяні й інші сектори економіки. Такі, наприклад, як технологічний, будівельний, транспортний, сільськогосподарський, ІТ-сфера та інші. Створюють робочі місця, йдуть відрахування до бюджету, виконуються соціальні програми, росте добробут людей. В результаті створення таких підприємств, ми використовуємо повний цикл, оскільки маємо свою сировину. Розвивається сільське господарство і фермерство, садівництво. З’являються перспективи для малого та середнього бізнесу. Курс на сировинну економічну політику такого результату не дасть».

Борис Приходько вважає, що розвиток переробної промисловості суттєво підвищить зайнятість

Борис Приходько переконаний, що таким чином ми не лише задовольнимо попит на внутрішньому ринку, а й зможемо експортувати нашу продукцію, що вже буде мати іншу ціну і високу додану вартість. Ми отримаємо прибуток щонайменше в десять разів більший:

«Курс на розвиток переробної промисловості – шлях до розвитку економіки країни. Це нова державна економічна стратегія, за якої створюються стимули для бізнесу. В ідеалі це надання дешевих кредити, цільової державної допомоги для створення переробних підприємств. Як, наприклад, гранти за урядовою програмою «єРобота». Перший крок зробили. Добре. Я обома руками підтримую тпрограму. Треба рухатись далі і вже сьогодні не тільки планувати, а й робити конкретні кроки від сировинної економіки до промислової і переробної».

У цьому контексті важливу роль відіграють індустріальні парки. Відповідний закон прийнятий парламентом, то ж можемо реалізовувати багато цікавих ідей, у тому числі й в розрізі створення промислових об’єктів. Індустріальні парки передбачають наявність інфраструктури, логістичних маршрутів тощо. А це вже непогана заявка на інвестиції, які в перспективі можна буде залучити в український промисловий сектор.

«Ще одним важливим фактором пріоритетності такого напрямку є розвиток регіонів. Адже здебільшого переробні підприємства створюються в регіонах, ближче до аграріїв. Це вигідно і фінансово, і логістично. Ми зможемо підняти економіку наших регіонів, дати людям роботу і наповнити місцеві бюджети за рахунок податків і зборів. У фермерів з’явиться стимул працювати на більшу потужність. А це також зайнятість сільського населення. Тому курс на розвиток промисловості, зокрема, напрямку переробки сільгосппродукції – дасть нам економічне і стале зростання. А враховуючи, що Чернігівщина це аграрний край, то ми можемо вирватися з економічної залежності та стати фінансово незалежними», – наголосив Борис Приходько.