Для виготовлення пива використовують солодовий ячмінь, хміль, дріжджі, воду, іноді цукор. Етиловий спирт у пиво не додають, він утворюється там у результаті природного бродіння. Чим більше в солоді крохмалю і чим довше бродить пиво, тим воно міцніше. Це третій за популярністю напій у світі після води та чаю та абсолютний фаворит серед тих, хто вживає алкоголь, тому існує багато міфів навколо цього напою.

Міф №1. Легке пиво не призведе до алкоголізму

Правда в тому, що на розвиток алкогольної залежності впливає не так міцність напоїв, як частота вживання. Навіть найлегше пиво містить етиловий спирт, який формує спочатку психічну, а потім фізичну тягу. При щоденному вживанні пляшки пива хвороблива залежність розвинеться гарантовано. Можливо, трохи згодом, ніж при регулярному вживанні міцних спиртних напоїв, але пізніше не означає ніколи. Тому це питання часу.

Міф №2: Пиво у пляшках краще, ніж у банках

При зберіганні пива у пляшках є дві основні проблеми: кисень та світло. Згодом кисень, що потрапляє під кришку, зробить пиво на смак картонним, а світло, що проникає через скло, негативно змінює запах напою. Найгірші пляшки - це ті, у яких прозоре скло (як у Corona) і кришки, що відкручуються. Герметичний алюміній просто краще захищає від кисню та світла.

Міф №3: Вино – найкорисніший напій серед алкоголю

Коли люди говорять про корисний для здоров'я компонент вина, вони насамперед мають на увазі поліфенол під назвою ресвератрол. Але багато вчених кажуть про перебільшення значимості цього інгрідієнту для здоровья. По корисності вино знаходиться на одному рівні з пивом, про що свідчать серії тестів на антиоксиданти для пива та вина, і пиво навіть продемонструвало деякі надзвичайні переваги. У тесті, присвяченому антиоксидантам, що стимулюють окислення жирів, пиво фактично перевершило вино.

Міф №4: Темне пиво завжди має високий вміст алкоголю

Те, що пиво темне, не означає, що в ньому буде більше алкоголю! Уважно читайте етикетку товару та звертайте увагу на вказаний % міцності.

Міф №5: Пиво викликає пивний живіт

Помірне споживання пива не є серйозною загрозою для вашого шлунка. У той час як надмірне вживання алкоголю може призвести до збільшення ваги, пиво (у помірних кількостях) не більш відповідальне за розмір вашого кишечника, ніж піца та картопля фрі, які ви любите їсти. Багато що залежить від метаболізму.

Коли ви п'єте пару пляшок пива до або під час їжі, ваша печінка зосереджена на метаболізмі алкоголю. Жировий обмін зупиняється, через що надлишкові харчові калорії затримуються в організмі.

Міф № 6: Не можна вживати пиво перед вживання іншого алкоголю

Суть цього міфу у тому, що коли ви починаєте пити пиво, ви п'єте у певному темпі. Якщо ви перейдете на більш міцний алкоголь, ви продовжите пити в тому ж темпі, тому ви п'янієте швидше і маєте жахливе похміллям наступного дня. Насправді немає значення, в якому порядку ви вживаєте алкоголь. Йдеться про загальну кількість випитого алкоголю.

Для визначення ступеня типу залежності для подальшого шляху лікування, зверніться за консультацією до нарколога.