Сьогодні вже ні в кого немає сумніву в ефективності програмного забезпечення BAS. Та водночас далеко не всі підприємства відразу переходять на впровадження такого інструменту. Зазвичай це викликано тим, що власники бізнесу не знають, як вибрати і де купити дану програму, адже існує кілька конфігурацій, і здається, що можливості в них майже однакові.

По-перше, при виборі слід враховувати масштаби бізнесу. Для ФОП найбільш зручною версією стане BAS Малий бізнес. Вона має спрощений функціонал, якого цілком достатньо саме для малого бізнесу – не доведеться плутатись у безлічі опцій, які ФОП взагалі не потрібні. Таким чином, хоч програміст, хоч перукар, хоч дизайнер зможе, не маючи економічної освіти, легко керувати своїми статками й витратами, готувати звіти у податкову.

По-друге, необхідно орієнтуватись на масштаби компанії. Наприклад, для крамниці або супермаркету підійде BAS Роздрібна торгівля. До речі, цією конфігурацією користуються й інтернет-майданчики, що займаються онлайн продажами. Програмне забезпечення розроблене саме для роздрібної торгівлі, але передбачає, що закупівля може бути оптовою, тому там є відповідні опції взаємовідносин з постачальниками та контрагентами. Функціонал, звісно, розширений у порівнянні з попереднім ПЗ, та це й зрозуміло, адже задач потрібно вирішувати набагато більше. Проте, інтерфейс зрозумілий, легкий для засвоєння, і заплутатись в ньому складно.

Якщо ж мова йде про виробничу компанію, яка збуває свою продукцію, тобто не є роздрібним продавцем, то більш оптимальним варіантом стане BAS Управління торгівлею. Звичайно, вона може використовуватись і мережами великих магазинів, з філіалами й складами по свій Україні.

Що треба знати при купівлі ПЗ

При купівлі даних програм необхідно звертати увагу на:

·       Надійність продавця;

·       Наявність у продавця технічної підтримки;

·       Наявність ліцензії, адже неліцензоване ПЗ є дуже небезпечним для компанії;

·       Відповідність програмного продукту до виду підприємницької діяльності, як було зазначено вище;

·       Вартість.

Останній пункт наче не викликає питань, бо кожен підприємець хоче придбати ПЗ за більш вигідної ціною. Це повністю виправдане бажання, але надто низька вартість повинна насторожити. Можливо, продукт не має ліцензії, а можливо там урізаний функціонал, або взагалі то демо-версія. Втім, при співпраці з надійних постачальником програмного забезпечення жодних проблем не виникає.