Використання навантажувальної техніки підвищує ефективність роботи у різних галузях бізнесу: торгівля, логістика, склад, дистрибуція тощо. Але у тому випадку, коли відповідають задачам підприємства. Купівля складської техніки також є досить серйозною інвестицією, особливо для малого та середнього бізнесу. І перш ніж перейти до вибору обладнання, потрібно підготуватися.

Вже понад 10 років серед всіх виробників складської техніки провідні позиції займає компанія Тойота. Техніка японського концерну славиться своєю надійністю, безпечністю та продуктивністю. В Україні обладнання цього виробника, наприклад електровізки чи вилкові навантажувачі, можна придбати у Форстор. Це офіційний дилер Тойота, який пропонує великий асортимент складської техніки. А яку саме обрати для свого складу? Про це наша стаття.

Вибираємо вилкові навантажувачі Тойота

Перш ніж почати пошуки навантажувача, визначтесь, які задачі він буде виконувати та в яких умовах експлуатуватися. Виділяють наступні види навантажувачів за типом двигуна:

  1. Дизельні — техніка для високоінтенсивних робіт зовні приміщення. Навантажувач на дизелі невибагливий до умов експлуатації, а тому може працювати при від'ємних температурах та на різних поверхнях (щебінь, глина, засніжений майданчик тощо). Техніка дозволяє працювати з вантажем понад 3 тонни (деякі моделі мають вантажопідйомність 8 тонн). 

  2. Газ-бензинові навантажувачі — універсальний варіант для роботи всередині складу із хорошою вентиляцією, а також зовні приміщення. Техніка дозволяє перемикатись із бензину на газ під час роботи усього лише за допомогою одного перемикача. Ці навантажувачі мають нижчий рівень шуму, ніж техніка на дизелі. Максимальна вантажопідйомність — 3,5 тонни. 

  3. Електронавантажувачі — компактна та безпечна техніка для роботи всередині приміщення, на продуктових та аптечних складах. За необхідності електронавантажувач можна укомплектувати літій-іонним акумулятором, що дозволить прискорити час зарядки та підвищити продуктивність техніки. Електричний навантажувач дозволяє працювати з піддонами вагою до 2,5 тонн. 

Види штабелерів та сфери використання

Для роботи на складі з висотними системами зберігання використовують штабелери: 

  • Повідкові штабелери. Переміщуються по складу внаслідок роботи електродвигуна, а оператор просто задає йому напрям руху. Техніка працює з палетами вагою до 1,5 тонни та підіймає їх на максимальну висоту 5,4 метра. Повідкові штабелери призначені для роботи всередині приміщення (особливо популярні на продуктових та фармацевтичних складах), працюють в умовах обмеженого простору.

  • Висотні штабелери (річтраки) — спеціалізована техніка для роботи на складах та в логістичних центрах з висотою стелажної системи понад 6 метрів. Максимальна вантажопідйомність річтраку — 2,5 тонни, а висота підйому — 11,6 метрів. Крім цього, техніка має значну швидкість руху — 20 км/год, що дозволяє значно прискорити виконання робіт.

  • Вузькопрохідні штабелери. Це ідеальний варіант техніки, який працює в умовах обмеженого простору — між стелажами достатньо відстані 1,5-1,6 метра. Максимальна висота підйому — 14,8 м. Для оператора вузькопрохідного штабелера створені максимально комфортні умови, що підвищує ефективність його роботи.

Купуючи вилковий навантажувач або електричний штабелер в компанії Форстор, ви отримуєте багато переваг. По-перше, якісні та надійні навантажувачі з офіційною гарантією. По-друге, доступну ціну, яка фіксується у гривні і не залежить від стрибків валютного курсу. По-третє, ми надаємо можливість обслуговування у столичному сервісному центрі Тойота, а для тих, хто проживає в інших містах — маємо мобільну сервісну бригаду.