Сьогоднішні реалії життя разом з наслідками всесвітньої пандемії COVID-19 істотно впливають на малий та середній бізнес, який якраз є основою економіки. Молоді українські підприємці створюють за різними оцінками до 60% ВВП, формують близько 75% робочих місць. Можна впевнено заявити, що це соціально-економічний фундамент нашої країни, який має досить обмежені фінансові ресурси для свого активного розвитку.

Складнощі у пошуках капіталу для старту підприємницької діяльності зазнають підприємці МСБ. Підрахунки Міжнародної фінансової компанії вражають - близько 33 млрд доларів складає недофінансування малого та середнього бізнесу. Який же можна знайти вихід з ситуації, щоб отримати фінансову допомогу при становленні компанії та для її подальшого розвитку?

Пошук підтримки комерційних банків

Залучення кредитних коштів для підприємців стає мало не єдиним варіантом для своєї діяльності. Однак, далеко не всі комерційні банки готові йти на зустріч своїм потенційним клієнтам, адже існує великий грошовий розрив. Новоспечені підприємці готові сплачувати величезні кредити аби мати гроші на розвиток свого бізнесу кошти на розвиток своєї діяльності, однак банківські установи не готові йти на такі великі ризики і, в більшості, дають свою відмову у кредитуванні. Можливі ризики з позичальниками пов’язані з можливістю несвоєчасного повернення кредиту або не погашенням відсотків. Є імовірність банкрутства через фінансову неспроможність малих та середніх підприємств.

Статистичні показники дають відповіді на питання банківського кредитування для підприємців. В період з 1 лютого 2020 року до 4 жовтня 2021 року за програмою "Доступні кредити" було видано 64,8 млрд гривень кредитів. З усім тим, тільки 12,5 відсотків від цієї суми було видано під інвестиційні запити.

Вкладники депозитів кредитують клієнтів банку, тому формуються досить жорсткі умови Національним банком до позичальників аби звести ризики неповернення кредитів до мінімуму. Далеко не всі підприємці малого та середнього бізнесу готові надавати повну інформацію про свою структуру, щоб отримати очікуване фінансування бізнесу.

Прозора звітність - це реальний рівень доходів та оборотів, можливість проводити перевірки контролюючими органами. Щоб оптимізувати свої витрати МСБ рідко наймає бухгалтера, тому і працює "в сіру". Банки, приймаючи рішення стосовно кредитування, опираються виключно на офіційну звітність підприємств. Таким чином вкрай сильно знижується рівень залучення кредитування для розвитку малого та середнього бізнесу.

Voda.ua у процесі своєї діяльності випустили новий продукт, були підписані договори з реалізаторами та затверджені дати поставки товарів. Банківська установа підвела цю компанію на момент необхідності фінансування. Водночас Voda звернулася до нас, FinStream, компанії, яка надає фінансову підтримку малому та середньому бізнесу, і ми виконали свої зобов'язання на 100%.

Засновники ще однієї компанії, Ramen vs Marketing, були близько 4 місяців в очікуванні кредитування від банку, надавши їм всі необхідні документи. В результаті RvsM не отримав необхідних коштів на відкриття свого закладу, але згодом отримав допомогу від нас. І подібних прикладів чимало.

Інвестування бізнесу FinStream

Можливості налагоджувати зв’язки між позичальниками та інвесторами дозволяють набирати швидкі оберти молодим компаніям, без прив’язки до комерційних банків. Саме тому ми створили свій сервіс FinStream, де інвестори безпечно вкладають свої накопичення і можуть отримувати великі прибутки. Позичальники в то й же час, можуть реалізувати свої базові потреби у розширені та модернізації бізнес-потоків, оптимізувати свою структуру.

Наша фінансова компанія працює на підставі ліцензії і являється кращою альтернативою банківському фінансуванню. Ми маємо стабілізаційний фонд для видачі кредитів та пропонуємо оперативне формування договірних стосунків між позичальниками та інвесторами. У ролі позичальників можуть виступати ті організації, які функціонують не менше 3-х місяців і можуть надати для аналізу звіти про фінансові результати. FinStream не працює шаблонно, як банківські установи, а проводить глибокий аналіз структури та діяльності кожного позичальника.

Підтримка сильних та слабких сторін МСБ та справедлива оцінка діяльності підприємств - це те, що рухає нашою компанією. Ми готові фінансувати зацікавлених осіб, беручи до уваги виключно реальні доходи позичальників, гарантуємо підтримку протягом усього періоду фінансування та погашення позики.

Для заключення договору необхідний лише один візит в нашу компанію, а фінансування здійснюється найближчі 48 годин після підписання договору. Аби стати позичальником чи інвестором, ви можете отримати безкоштовну консультацію на якій кожен детально отримує докладну інформацію з того чи іншого питання. Ми надаємо позики без зайвої паперової тяганини мікро- та малим підприємцям України. Важлива складова роботи - максимальна спрощеність процедури видачі інвестиційної допомоги.

Перерозподіл грошових ресурсів методом вивільнення з одних ланок і спрямування в інші ланки позитивним чином впливає на прискорення обороту капіталу. В результаті є можливим розвинення виробничих потреб компаній, коригування діяльності, підвищення ефективності та зростання прибутків.

Запропоновані нашою компанією FinStream інвестиційні проекти дозволяють генерувати виробничі процеси та отримувати матеріальні активи позичальникам. Інвестори стають стратегічними партнерами для малого та середнього бізнесу, сприяють збільшенню ВВП країни та формують збільшення робочих місць.

Аналізуючи український ринок, можна сказати, що фінансова система переповнена банківськими установами, однак тих, хто може надавати грошове забезпечення на ринкових умовах практично немає. В то й же час у США діють такі фінансові компанії, Kabbage, Fundera, Biz2Credit, в Великій Британії - Finpoint, Capitalise, Boost Capital, Індії - LendingKart, Австралії - Moula та Prospa. Всі вони надають величезні позики щодня, допомагаючи МСБ.

Великі акули бізнесу готові допомагати становленню та розвитку МСБ для того, щоб отримувати свої щорічні дивіденди у розмірі до 18% та збільшувати ВВП країни. При виникненні труднощів у позичальників є можливість проведення реструктуризації боргів та підписання відповідних документів. Ми враховуємо досвід європейських лідерів у своїй діяльності, беремо приклад у найкращих та сприяємо покращенню фінансової ситуації МСБ.