Гвинтовий компресор - це один з різновидів компресорного обладнання, який по праву вважається найбільш ефективним і легким у використанні.

Гвинтовий компресор, який ви можете придбати за посиланням https://www.zelko.ua/uk/kompressornaya-tehnika/vintovye-kompressory, є ротаційним агрегатом, що працює за принципом об'ємного стиснення. Найважливіша деталь гвинтового компресора - гвинтовий блок. Стиснення повітря відбувається за рахунок скорочення простору між лопатями роторів та стінкою корпусу гвинтового блоку. Пристрій працює на дизельному, бензиновому чи електричному приводі.

Гвинтові компресори бувають двох видів:

  • З одинарним гвинтом.
  • З подвійним гвинтом.

Сфера застосування гвинтових компресорів

Гвинтові компресори знаходять застосування у різних галузях діяльності. Область застосування обладнання залежить від його потужності. Так малопотужні компресори застосовуються в медицині, автосервісах, приладобудуванні та навіть у побуті, наприклад, для проведення ремонтних робіт.

Гвинтові компресори середньої потужності використовуються в машинобудуванні, фармацевтиці, будівництві та на компресорних станціях. А високопродуктивні гвинтові компресори найчастіше можна знайти на підприємствах харчової промисловості.

Переваги гвинтового компресора

Гвинтові компресори набувають все більшого поширення. Це обладнання відрізняється від більш традиційних поршневих компресорів простотою експлуатації та обслуговування, надійністю та тривалим терміном роботи без поломок та необхідності ремонту. Також серед переваг використання гвинтових компресорів можна відзначити такі:

  • Безшумність. Завдяки особливості конструкції гвинтові компресори практично не видають шуму під час роботи і не вібрують.
  • Це обладнання може бути використане в різних виробничих умовах, тому що для його встановлення не потрібно значних підготовчих робіт, а компресор відрізняється невеликими розмірами.
  • Енергоефективність та економічність.

Автоматизована система керування

Гвинтовий компресор виробляє більш якісне стиснене повітря, ніж інше компресорне обладнання. Це відбувається за рахунок меншої частки компресорних олій – менше 3 мг/м3 повітря.

Гвинтові компресори надають набагато більший робочий діапазон і нижчі витрати на технічне обслуговування, ніж типові поршневі компресори. Ці машини також менші за розмірами та створюють менший рівень вібрації, ніж поршневі машини.