Сучасні педагоги стверджують, що книги, прочитані у дитинстві, суттєво впливають на подальший розвиток малечі, її світогляд, поведінку. Тому вкрай важливо з ранніх років забезпечувати дитину якісною, корисною та цікавою літературою. На щастя, маємо з чого вибирати, адже Україна славиться своїми майстрами слова, а надто дитячими поетами. Вірші рідною мовою виходять мелодійними та легкими для запам’ятовування, особливо, якщо вони приправлені щирим гумором без найменшого натяку на сарказм чи моралізаторство. Саме такі віршовані рядки натхненно створював відомий поет, письменник і перекладач Григорій Бойко. Українська плеяда літераторів була б неповною без цього талановитого автора, котрий навіть власне ім’я трансформував у хвацьке та простодушне «Грицько», немов сам залишився одним із тих маленьких дітлахів, для яких власне і творив.

Дивно, звідки тільки могла черпати дотепність людина, юність якої нещадно перекроїла Друга Світова. Щойно лишилась за плечима школа, як Григорій вирушив на фронт, бо війна не питала про подальші плани випускників. Тож олівець та папір в руках у майбутнього поета замінила зброя, а замість читацького визнання юний Грицько отримав поранення та контузію під тодішнім Сталінградом. Але не дивлячись на пережиті труднощі, вірші Грицько Бойко писав з душею, вкладаючи у них теплоту та усмішку.

Віршики для розумників і пустунів

Автор обрав саме гумор, як ефективний багатофункціональний інструмент: віршована смішинка розважить, і на певні вади характеру натякне, і замислитись у пошуках правильної відповіді змусить, і навіть чітко говорити навчить. Отже, Грицько Бойко кумедні вірші адресував дітлахам абсолютно різним, але таким схожим у своєму бажанні дізнатись щось цікавеньке та від душі посміятися.

  • Веселинки — делікатно висвітлюють недоліки дитячих характерів та розповідають про різноманітні комічні ситуації, у які потрапляють малі хитруни чи вередуни. Подібним віршикам немає ціни, адже вони не лише звеселяють, а й натякають про деякі явно не найкращі риси.
  • Загадки — прекрасний спосіб для дітвори потренувати власну кмітливість. Автор влучно змальовує звірят, явища, предмети, спонукаючи малечу активно використовувати уяву в пошуках відгадки.
  • Скоромовки-спотиканки — не просто кумедні вірші, а й чудові вправи для дикції. Разом з чаплею в чорних черевичках, малям-немовлям та горщиком борщику дітям значно веселіше вдосконалювати свою вимову.
  • Дотепні вірші — невеличкі оповідки про потішні пригоди, героями яких є малюки, школярі, та навіть тваринки.

Читаємо з посмішкою

Видавництво Школа для своїх любих маленьких читачів вибрало найкращі вірші Грицька Бойка й об’єднало їх у книжку «Кумедні вірші». Мабуть, це найкраща та найбільш промовиста назва для більше ніж сім десятків сторінок, щедро наповнених невеличкими смішними історіями. Наше видавництво завжди прагне ділитися з дітлахами справжніми перлинами вітчизняної та зарубіжної літератури, тому оминути увагою напевне одного з «найдитячіших» поетів було б неправильно. Отже, одягнувшись у яскраву обкладинку та прикрасившись милими ілюстраціями «Кумедні вірші» з нетерпінням чекають на зустріч із читачами.

Кажуть, емоції не можна купити, але з цим твердженням можна посперечатися. Варто лише придбати чудову збірку творів пана Бойка, як на додачу до цікавого змісту та якісного оформлення приємними бонусами стануть гарний настрій малечі та теплі спогади про дитинство у дорослих (а також цілком демократична ціна видання). Вірші Григорія Пилиповича без перебільшення стали народними та рідними для декількох поколінь українців, тож час познайомити з ними й свою крихітку! Ознайомитися з нашою продукцією можно за посиланням https://schoolbook.com.ua/