Переглянувши каталог шпалер у Сумах, легко помітити, що паперові полотна є найбільш популярними. Звісно, попитом користуються й інші матеріали, але саме паперові коштують недорого, а велике розмаїття кольорів і візерунків дозволяє підібрати варіанти під будь-який стиль інтер’єру.

В той же час паперові шпалери потребують догляду, і це стосується як бюджетних полотен, так і преміального класу. Забезпечивши їм належний догляд, можна бути впевненим у тому, що вони прослужать довго років, і при цьому збережуть свій привабливий зовнішній вигляд. Тим більше, що сучасні полотна більш витривалі у порівнянні з тими, які були 10-20 років тому. Виробники пропонують доволі якісну та стійку до зношення продукцію для оздоблення стін.

Як і будь-який паперовий матеріал, шпалери вразливі до забруднень. Деякі плями доволі важко видалити, а деякі і взагалі неможливо. Втім, є способи, які можуть допомогти в певній мірі, в залежності від ступеню забруднення.

Видалення плям та бруду

Перш за все, паперові шпалери неможна мочити, використовувати вологу при догляді. Лише сухі методи очищення. Існує кілька способів, як це зробити максимально безпечно, і одночасно ефективно. А саме:

  • Найпростіший метод видалення забруднень. Знадобиться суха щітка, яка зазвичай використовується для чищення килимів. Але необхідно підбирати таку, яка не пошкодить полотна, не спричинить подряпин. Такою щіткою просуваються по всій поверхні шпалер. Якщо були частинки пилу та бруду, то вони видаляться. Дану процедуру проводять регулярно, хоча б раз на тиждень під час прибирання;
  • Сліди від пальців. Таке часом трапляється, що брудні руки, людина взялась за стіну або притулилась, і залишила сліди. Неприємно, особливо, якщо це на видному місці. Позбутись подібних плям можна за допомогою звичайного шкільного ластику. Але діяти необхідно обережно, щоб не протерти діру в полотнах;
  • Жирні плями. Це одне з найважчих забруднень. І жирні плями треба видаляти якомога раніше, чим швидше – тим краще. Інакше потім буде набагато складніше, а то й зовсім неможливо, доведеться переклеювати шпалери. Спосіб досить простий, хоча й може здатися дивним. Необхідно прикласти до ділянки з плямою чистий аркуш паперу, а потім прогладити гарячою праскою. Режим можна вибрати будь-який, це не має значення, головне, щоб праска була гарячою, адже під впливом високої температури частинки жиру здатні вбиратися у папір.

Окремо варто розповісти про догляд за паперовими металізованими шпалерами. Процедура їх очищення трохи відрізняється за рахунок наявності на поверхні алюмінієвої фольги. Так полотна можна мити. Перед миттям збирають пил за допомогою пилососа, можна скористатися м’якою щіткою чи ганчіркою. Далі готують звичайний мильний розчин, в якому змочують губку. Забруднені ділянки обробляють губкою, а потім протирають сухою ганчіркою аби позбутися вологи.

Видалення стійких забруднень

Стійкі забруднення небезпечні тим, що в багатьох випадках видалити їх фактично неможливо. Використовувати миючі розчини ніяк – бо це все ж таки паперові шпалери. А звичайне сухе прибирання не дає бажаного ефекту. То що ж робити?

По-перше, користуватись засобами для чищення можна, при умові, що це спеціальні засоби. Є ціла низка розчинів, які здатні видалити стійкі плями та при цьому не пошкодити шпалери. До них відносяться:

  • Спеціальні гелі та пасти, які безпосередньо й призначені для видалення серйозних забруднень зі шпалер. Потрібне лише вибрати найбільш підходящі;
  • Тальк або крохмаль. Суміш із крохмалю повинна висохнути на ділянці, яка оброблялась;
  • Крохмаль та лимонна кислота. Робиться суміш із води та крохмалю, до неї додається лимонна кислота. Такий розчин наносять на губку чи вату, а далі протирають ділянку із плямами. Протирання необхідно робити до тих пір, поки забруднення не щезне повністю. Але варто пам’ятати й про те, що при недостатній обережності є ризик протерти дірку в полотні. Тому треба діяти акуратно. Даний спосіб дозволяє видалити плями від соків, кави, шкільних фарб, маркерів та ручок;
  • Меламінова губка. Це інноваційна продукція, яка виготовляється переважно німецькими виробниками. Вона призначена для видалення різноманітних забруднень, і є досить ефективним засобом. Не доведеться робити розчини з крохмалю, вигадувати інші народні методи. Губка з меламіну здатна впоратись із стійкими забрудненнями, а користуватися нею дуже легко – потрібно просто протирати заплямовану ділянку до тих пір, поки забруднення не зникне.

Ще одним важливим моментом є якість самих шпалер. Якщо вони надто тонкі, зроблені з дешевого паперу невідомими виробниками, то чекати на те, що з них можна видалити плями – не варто. Скоріш зовнішній шар буде зіпсован і з’явиться дірка. Тому краще купувати оздоблювальні матеріали у перевірених постачальників.