Сівалки, як випливає з назви, використовуються для висіву різних видів насіння, таких як зернові, ріпак і кукурудза. Фермер, який шукає відповідну техніку для свого поля, повинен ретельно проаналізувати, який тип сівалки принесе йому найбільшу користь.

На що звернути увагу, обираючи сівалку?

Сівалка не є машиною у вашому автопарку, яку замінюють кожні 3 роки. Багато господарств площею 1500 га використовують сівалки протягом 10 років. Якщо ви плануєте придбати сівалку зараз або в майбутньому, вам слід відвідати ельворті сайт та розглянути кілька питань щодо вибору підходящої техніки для вас.

Зараз на ринку у нас є багато виробників сівалок. Портфель включає чотири різні категорії сівалок з робочим діапазоном від 3 до 12 метрів. Сьогодні ми допоможемо вам знайти відповіді на питання, які ви повинні задати собі при виборі правильної техніки, а також коротко опишемо відмінності між окремими сівалками.

В якій системі обробки ґрунту ви будете працювати?

Це важливе питання при виборі концепції сівалки. Якщо ви орете і ретельно готуєте ґрунт перед посівом у своєму господарстві, вас може зацікавити тип сівалки без підготовки ґрунту. З іншого боку, якщо ви займаєтеся легкою підготовкою ґрунту або обробітком ґрунту без оранки, вам слід шукати сівалки з диском або секцією сошників, які додатково оброблятимуть ґрунт перед посівом. Перевагою висівної сівалки є її легка структура, легке маневрування та точне розміщення насіння.

Рекомендація: висівна сівалка доступна в робочому діапазоні від 6 до 9 метрів і підходить для посіву сільськогосподарських культур на добре підготовленому ґрунті в поєднанні з бункером. Завдяки малій вазі та відсутності секції для обробки ґрунту вона може сіяти рослини навіть у важких та вологих умовах. Велика ємність резервуара в поєднанні з великою шириною і високою робочою швидкістю дозволяє досягати високих добових результатів.

Поділ сівалок

Основним завданням сівалок є доставка певної кількості насіння на оброблювану площу та його рівномірний розподіл. Найпростіша класифікація цих пристроїв стосується відмінностей в їх конструкції. У цьому випадку можна виділити сівалки:

  • рядкові,
  • протекторні,
  • універсальні.

Найбільш часто вибирається модель сівалки, яка забезпечує рівномірне розміщення насіння в ґрунт. Пристрої з дисковими сошниками добре працюють на більших посівах. Сівалка, оснащена дисками, забезпечує високу якість та ефективність під час сільськогосподарських робіт.