Якщо ви почули сторонні шуми під час роботи автомобіля, найімовірніше буде потрібен ремонт глушника. Багато моделей автомобілів оснащені спеціальними перегородками, що відповідають за ізоляцію шуму. Якщо перегородка виходить із ладу, з'являється гуркіт, у салоні можна почути запах вихлопного газу. Це перша причина перевірити глушник.

Пошкодження глушника авто

Вихлопна система – це герметична конструкція. В результаті розгерметизації машина виходить з ладу, оскільки двигун втрачає тягову силу, що призводить до збільшення витрати палива. Якщо вчасно не звернути увагу до несправності, це призведе до дорогого ремонту.

Як визначити несправність

Перша ознака несправного глушника – шум. Серед інших ознак виділяють:

  • поява запаху вихлопних газів у салоні авто;
  • тяга та потужність зменшуються;
  • витрата палива збільшується;
  • під час їзди за кузовом ви помітите цупкий дим;
  • вихід з ладу підвіски вихлопної труби – це призводить до деренчання днища.

Під час їзди ви почуєте рев мотора та інші нехарактерні звуки. З появою подібних «симптомів» варто звернутися до автосервісу. Щоб зробити якісний ремонт глушників у Києві, рекомендуємо СТО https://glushnik-service.com.ua/.

Недоліки глушника авто

Шум, гуркіт, стукіт - результат контакту днища машини з вихлопною трубою. Такий ефект може виникнути внаслідок накопичення бруду між глушником та кузовом. Також шум може виникнути в результаті наїзду автомобіля в канаву або, якщо порвалося гумове кріплення.

Якщо один з елементів випуску порушений, це призводить до порушення герметизації, що спричиняє вихід з ладу глушника. Причиною цього може бути прогрівання металу, внаслідок чого з'являється звук та неприємний запах.

Важливо пам'ятати, що вихлопна труба регулярно нагрівається та охолоджується. Це призводить до появи корозії, яка роз'їдає шви та утворює дірки. Якщо ви часто стикаєтеся з бордюрами, наїжджаєте на каміння або зустрічаєтеся з іншими перешкодами, це може стати причиною несправності глушника.

Ремонтні роботи: видалення каталізатора

Каталізатор відповідає за очищення вихлопу від газів. Каталітичний конвертер може вийти з ладу через 80-100 тис. км пробігу, після чого каталізатор найчастіше видаляється і натомість встановлюється полум'ягасник. Це допомагає уникнути великих фінансових витрат, нормалізувати витрати пального та покращити динаміку.

Вирівнювання глушника

Удар призводить до механічного пошкодження, внаслідок чого глушник потрібно вирівняти чи випрямити. Зробити це можна самостійно. Для цього необхідно:

  • взяти відрізок труби та стрижень, діаметром 5-10 мм;
  • приварити до нижньої частини стрижень обмежувача;
  • верхню частину труби з'єднати з вм'ятиною;
  • вирівняти ділянку.

Поєднати обмежувач із вм'ятиною можна за допомогою зварювання. Якщо вирівняти його не виходить, оброблювану ділянку необхідно прогріти.

Глине авто – причина в глушнику

Причин може бути кілька:

  • бензонасос відмовляється працювати;
  • виникли проблеми з електроустаткуванням;
  • повітряні фільтри вийшли з ладу.

Якщо глушник несправний, машина глохне. Чому? Тому що двигун транспортного засобу буде втрачати оберти. Основна причина цього – засмічення вихлопу. Також причина може бути і в каталізаторі. Для цього необхідно розібрати, прочистити її і замінити каталітичний конвертер, що вийшов з ладу.

Причина пострілів глушника

Таке явище, як постріли глушника, знайоме багатьом автовласникам. Причиною цього є поломка силового агрегату. Паливна суміш, яка не догоріла в моторі, потрапляє в колекторну систему, потім у вихлопну трубу. Це призводить до займання, що нагадує невеликий вибух чи постріл.

Водії такий звук сприймають буквально, ніби вибухнув глушник. У цьому випадку рекомендується звернутись до автосервісу.

Що буде, якщо їздити з несправним глушником

Не завжди зовнішні ознаки свідчать про несправність вузлів транспортного засобу. Фахівці рекомендують щомісяця звертатися до СТО, де на оглядовій ямі автомеханік зможе перевірити підкузовні вузли, завдяки чому вчасно буде визначено всі несправності вихлопної системи.

Часто автовласники дозволяють собі їздити із несправним глушником. Це неправильне рішення, адже в результаті ви зіткнетесь із серйозними наслідками. Вихлопний газ, який через днище машини просочиться до салону, може завдати шкоди здоров'ю водії та пасажирам. Також в атмосферу відходять шкідливі токсичні гази і в результаті відкладення ремонту страждають інші вузли транспортного засобу, що збільшує витрати на ремонт.

Важливо пам'ятати і про те, що за їзду в несправному автомобілі передбачені штрафні санкції, оскільки гуркіт порушує спокій людей.

Зниження потужності авто

Причина цього у несправному глушнику. Це призведе до зниження швидкості та погіршення динаміки. При старті машини ви відчуєте слабкий розгін, виникнуть складнощі під час обгону. Ви не зможете контролювати обороти, вони мимоволі зменшуватимуться або, навпаки, збільшуватимуться. Це призведе до того, що транспортний засіб стане погано заводитись, і не важливо, холодний двигун або гарячий.

Якщо система сильно забруднена, це може призвести не тільки до проблем із глушником, але й до відмови силового агрегату. Під час технічного огляду фахівці перевіряють стан вихлопної системи.