Очі для котів ‒ це один з основних органів чуття, який дає змогу їм краще пізнавати цей дивовижний світ. Саме тому за ними потрібно дуже уважно слідкувати, щоб вони не стали місцем появи неприємної хвороби.

Найбільш поширені хвороби очей у котів та їхні симптоми

Хвороби очей у котів виникають через генетичну схильність або активний спосіб життя, коли улюбленець регулярно виходить гуляти та контактує з вуличними тваринами. Найбільш поширені хворобою очей є кон’юнктивіт у кішки. До симптомів цього недуга варто віднести запалення слизової оболонки ока, почервоніння та припухлість ока. На пізніх стадіях кон’юнктивіту з’являються характерний гній та слизові виділення, які заважають коректному зору. Під час хвороби тварина починає уникати світла та забивається в темні місця.

До інших поширених хвороб варто віднести:

● Блефарит ‒ запалення повік, вони червоніють та починають опухати, хвороба супроводжується втратою вій та дуже сильним свербінням. Ще одним симптомом може стати нагноєння очей, яке частіше утворюється в кутку ока.

● Кератит ‒ запалення рогівки ока. Симптоми нагадують кон’юнктивіт, але кератит більш небезпечний, якщо ігнорувати розвиток недуги, на оці з’являється більмо, а коло очей стає більш тьмяним. На пізніх етапах кератит може спричинити втрату зору без можливості його повернення.

● Заворот повік ‒ це патологія, яка характерна як для деяких порід, так і для будь-яких тварин. Хвороба травмує рогівку ока, що спочатку спричиняє надмірне виділення сліз, а потім призводить до розвитку кератиту.

Особливості лікування

Спочатку варто зазначити, що лікування очей у домашніх умовах ‒ це вельми ризикований крок. Найкращим рішенням стане візит до ветеринара, який зможе встановити діагноз та прописати оптимальне лікування з урахуванням особливостей тварини.

Але ви можете додатково полегшити улюбленцю життя такими діями:

●  промити око тварини спеціальним ватним тампоном, який був попередньо змочений теплою водою;

●  наносити на повіки спеціальні мазі (проконсультуйтеся щодо цього з ветеринаром);

●  використовувати спеціальні краплі, які дають змогу позбутися бактерій та запалення;

●  змочувати тампон відварами трав, які мають антисептичні якості.

З хворобами очей не варто зволікати. У разі появи перших симптомів звертайтеся до професійного ветеринара, щоб позбутися проблеми в максимально короткий строк.