Virgin Hyperloop успішно провела випробування нового виду тунельного транспорту з пасажирами всередині, розповідає сайт ITech. Ідея, запропонована Ілона Маском кілька років тому, була доопрацьована, і тепер компанія планує запустити вакуумний потяг для комерційного використання вже в наступному році. Глава SpaceX також не відмовився від своєї задумки і займається створенням системи тунелів на заході США.

Пробний запуск полягав у перевезенні двох пасажирів приблизно на 500 м в спеціальній капсулі, що проходить в вакуумному тунелі на випробувальному полігоні Virgin Hyperloop в Неваді. Капсула розвинула швидкість 170 км/год, а вся поїздка зайняла 6,25 секунди.

Пасажирами були співробітники компанії - співзасновник і головний технічний директор Джош Гігель і директор по роботі з пасажирами Сара Лучіан. Відзначається, що пасажири відчували себе чудово і не відчували дискомфорту під час поїздки.

Лучіан в своєму коментарі зазначила, що поїздка виявилася набагато приємніше, ніж вона очікувала, а Гігель зізнався, що відчуття не сильно відрізняються від прискорення в спортивному автомобілі.

Генеральний директор Virgin Hyperloop Джей Уолдер заявив, що минуле тестування довело безпеку розробленої системи.

«За допомогою минулого тестування з пасажирами ми успішно відповіли на питання про безпеку, продемонструвавши, що Virgin Hyperloop не тільки може безпечно помістити людину в капсулу в вакуумному середовищі, а й що компанія має продуманий підхід до безпеки, який був підтверджений незалежною третьою стороною», - повідомив Уолдер.

Virgin Hyperloop планує запустити комерційний вакуумний потяг в 2021 році. В даний час компанія будує десятикілометрову випробувальну трасу в Західній Вірджинії.

На початку 2010-х років концепцію вакуумного поїзда Hyperloop висунув підприємець Ілон Маск, проте сам він не запатентував ідею і запропонував іншим компаніям зайнятися розробкою нового проекту з транспортування людей і вантажів.

Ідея Маска полягала в перевезенні пасажирів в спеціальних капсулах-бобах, що переміщаються по герметичним трубах з низьким тиском повітря. Капсули літають над доріжкою з допомогою магнітної левітації і рухаються вперед завдяки електричному двигуну. Ця система теоретично дозволяє розвивати швидкість до 1000 км/год, витрачаючи при цьому мінімальну кількість енергії.

З плином часу задумка Маска придбала деякі зміни, і замість капсул у формі бобів Hyperloop має звичний вигляд автобуса або вагона поїзда метро.