Як тільки на вулиці стає тепліше, нас так і манить відпочинок біля озера чи річки. Саме там можна весело провести час з друзями чи родиною та по-справжньому насолодитись літом. Проте для того аби цей відпочинок був лише приємним та веселим, слід пам’ятати декілька простих правил безпеки. Саме про них ми і поговоримо в нашій статті.

Обирайте спеціально пристосовані для такого відпочинку місця

Купання, ловля риби чи катання на човнах та катамаранах – це основні розваги на воді. І всі вони дуже веселі та захоплюючі, але слід пам’ятати, що для цього мають бути спеціально відведені місця. Поблизу кожного великого міста можна знайти класні бази відпочинку, які пропонують подібні атракції. Все, що потрібно вам – знайти на доступне таксі в Харкові телефони чи забронювати авто на https://3040.com.ua/ua/kontaktyi і відправитись на зустріч пригодам.

Плануйте відпочинок на світлу пору дня

Відпочивати біля водойм краще в світлий час доби, так можна уникнути багатьох проблем. Звісно, якщо ви відправляєтесь на вікенд з ночівлею, то ніхто не пропонує їхати додому раніше, але от розваги на воді слід відкласти до ранку. Особливо важливо дотримуватись цього простого правила при відпочинку з дітьми.

Температура повітря та води

Це ще одні важливі критерії веселого та безпечного відпочинку на воді. Варто купатись лише, якщо температура води не нижче 18 градусів, тоді як на вулиці від 23 градусів за Цельсієм. В іншому випадку краще поплавати на човні чи взагалі відпочити на березі, відклавши водні розваги до іншого разу.

Коли і як заходити у воду?

Є кілька простих умов, які дозволять вам уникнути таких проблем, як корчі, біль у животі і не лише. Перша – не слід вживати їжу за 1,5-2 години до плавання. Друге – заходьте у воду плавно, щоб тіло звикло до її температури. Якщо вода прохолодна, то водні процедури слід обмежити 15 хвилинами.

Що робити після купання?

Якщо ви думаєте, що найкраще рішення після купання – зігрітись на сонечку, то дуже помиляєтесь. Навпаки, варто уникати прямого сонечка та обрати для відпочинку місце у затінку. Якщо раптом вам стало зле, запаморочилось у голові чи відчуваєте млявість, то слід трішки відпочити. В ідеалі викликати таксі в Харкові по телефону і їхати додому.

Щодо самого плавання, то тут важливо:

  • розуміти свої навики і не намагатись встановити рекорд у перший виїзд на озеро;

  • обирати місця з плавним заходом у воду, які добре знайомі вам чи вашим друзям;

  • не заходити у озеро, яке надто поросло трясовиною чи іншими рослинами;

  • не ниряти в невідомій водоймі.

Бажаємо вам яскравого та незабутнього, а головне безпечного відпочинку на озері чи біля річки.