Соя була частиною традиційних азіатських страв протягом тисячоліть. Є свідчення того, що соєві боби вирощувалися в Китаї ще в 9000 році до нашої ери. Сьогодні соя широко використовується не тільки як джерело рослинного білка, але і як компонент багатьох оброблених харчових продуктів.

Соєве молоко зазвичай використовується в якості альтернативи звичайному молоку людьми, які не можуть вживати його за медичними показаннями.

Ферментовані соєві продукти (соус, тофу) обробляються з використанням традиційних методів і є основним джерелом рослинного білка в вегетаріанській дієті.

Соя також використовується для приготування вегетаріанських і веганських замінників м'яса, йогуртів та сирів.

Соєве борошно, яке можна придбати в інтернет магазині еко продуктів https://mrvegan.com.ua/, текстурований рослинний білок і соєва олія нерідко використовуються у виробництві різних харчових продуктів.

Соя багата важливими живильними речовинами. У 100 грамах цього продукту міститься 385 ккал, що робить сою дуже поживною. Але крім енергії вона здатна наситити ваш організм такими важливими мікро- і макроелементами, як вітамін К, вітаміни групи B, залізо, магній, фосфор, цинк, марганець і мідь, вітамін Е.
Завдяки своєму багатому вітамінним і мінеральним складом соя благотворно впливає на всі системи організму.

Серед її корисних властивостей виділяють наступні:

  • Містить природні антиоксиданти.
  • Прискорює процес метаболізму.
  • Знижує рівень «шкідливого холестерину».
  • Відновлює клітини нервової системи.
  • Очищає організм, виводить солі важких металів.
  • Покращує функціонування підшлункової залози, допомагає виробляти інсулін.
  • Корисна для вживання при цукровому діабеті. Фітинова кислота, яка входить до складу сої, допомагає розщеплювати і засвоювати білок.

Соя містить ізофлавони - з'єднання, які в деякій мірі імітують вироблення гормону естрогену. Тому вживання сої позитивно впливає на фертильність у жінок, овуляцію, частоту імплантації, менструальний цикл, покращує стан під час менопаузи.

Надмірне вживання сої, як і будь-яких інших продуктів, може призвести до негативних наслідків. Хімічний склад соєвих продуктів може впливати на засвоюваність йоду в організмі, що серйозно позначається на стані ендокринної системи. Щавлева кислота в складі продуктів з сої сприяє утворенню каменів у нирках і сечовому міхурі, а ферменти бобів можуть уповільнити всмоктування мікроелементів з іншої їжі. На жаль, ці речовини мають властивість накопичуватися при тривалому вживанні продукту, що містить їх.
У сої є і серйозні протипоказання до вживання.

Сою можна вживати наступним категоріям громадян:

  • вагітні;
  • діти;
  • люди з порушеннями в роботі щитовидної залози;
  • люди з індивідуальною непереносимістю сої.

Соя дуже суперечлива. Але це властивість можна приписати будь-якому продукту в нашому холодильнику. Не буває однозначно шкідливих або корисних продуктів - буває відсутність заходів в їх вживанні. Ми радимо грамотно розраховувати свій раціон і стежити за балансом поживних речовин.