Яловичина - це благородний вид м’яса, який легко впізнати своєю ніжністю та кольором, і звичайно ж своїм смаком. Це одне з найбільш цінних у харчовому відношенні м’яса - воно характеризується середнім рівнем жирності та високим вмістом легкозасвоюваного білка (засвоюваність білка становить 70-100%). Яловичина - одне з основних джерел вітаміну В12, якого немає в рослинній їжі, а також В1 і В6.

Відомо, що яловичина - дуже популярне серед споживачів та кухарів м’ясо. Це визначається запахом і смаком, але не тільки. Яловичина також є багатим джерелом фосфору, заліза (2,5 мг / 100 г м'яса) та цинку (3,8 мг / 100 г). У випадку останнього мінералу це приблизно ¼ - 1/3 добової потреби людини. Цинк особливо важливий для вагітних і годуючих жінок.

Харчові цінності деяких страв з яловичини

Антрекотний стейк (100г) має такі параметри:

· Енергетична цінність: 257 ккал.

· Білок: 22,9 г.

· Жир: 17,4 г.

· Вуглеводи: 0,8 г.

Смажена яловичина (100г):

· Енергетична цінність: 181 ккал.

· Білок: 23,4 г.

· Жир: 8,8 г.

· Вуглеводи: 1,5 г.

Яловича філе на грилі з овочами (100г):

· Енергетична цінність: 74 ккал.

· Білок: 10,1 г.

· Жир: 3,1 г.

· Вуглеводи: 3,7 г.

Рулети з яловичини (100г):

· Енергетична цінність: 170 ккал.

· Білок: 1,4 г.

· Жир: 11,4 г.

· Вуглеводи: 3,2 г.

Як вибрати якісне та хороше м'ясо?

М’ясо повинно бути насиченого червоного до темно-червоного кольору і злегка вологим. Посередині можна помітити білі прожилки (так званий мармур). Якщо м’ясо було упаковано у вакуумі, не бійтеся темнішого кольору м’яса після розпакування - це природний процес окислення. Тільки не забудьте добре промити м’ясо, вийнявши його з фольги. Краще уникати яловичини дуже темного кольору з ще більш темними плямами або жовто-коричневого жиру, який пахне кислим.

Маринування та зберігання

Яловичину можна маринувати двома способами: сухим або вологим. Сухе маринування означає зберігання м’яса без упаковки при строго визначеній постійній температурі та вологості протягом декількох тижнів. Під час цього процесу м’ясо втрачає багато вологи, але воно набуває смаку та ніжності. Вологе - в свою чергу, передбачає загортання нарізаних стейків у вакуумну фольгу та зберігання їх протягом декількох тижнів у холодильнику або морозилці, забезпечуючи постійну температуру. Таким чином м’ясо не втрачає соковитості.

Які готується м'ясо?

Смажити можливо ростбіф, антрекот, філе та маленькі шматки м’яса. Смажити на грилі - антрекот, філе, гамбургери з меленого плеча. Випікати - шматки без кісток, антрекот з кістками, ростбіф. Тушкувати - грудинку, свинячу шию, гомілку.