Мурашина кислота носить таку назву з тієї причини, що вперше вона була отримана з мурах. Ця речовина є найсильнішою граничної органічною кислотою. Однак кислотність - не єдина його особливість. Вона також має якості альдегідів і може бути відновлено до формальдегіду або окислена до нестабільної вугільної кислоти, швидко перетворюється на двоокис вуглецю після відщеплення води. Обидві ці реакції тільки демонструють якості цього з'єднання і не знаходять широкого використання. Мурашина кислота купити вигідно ви можете вже зараз на сайті інтернет-магазину компанії systopt.com.ua!

Отримати мурашину кислоту можна двома основними способами:

  • з природних джерел,
  • синтетичним шляхом.

При використанні першого способу можна виділити дане з'єднання з мурашиних тел, з кропиви і деяких інших рослин. Другий спосіб є більш поширеним і включає в себе такі незалежні одна від одної процедури як гідроліз метилформиата, виділення в якості побічного продукту при виробництві оцтової кислоти за допомогою окислення алканів, виділення по реакції гліцерину з щавлевої кислотою при надзвичайно високій температурі.

Унікальні якості і досить прості способи отримання мурашиної кислоти роблять її доступним і корисним реагентом, що грає дуже важливу роль у багатьох сферах людської діяльності. Вона володіє відмінними антисептичними властивостями, що забезпечує можливість її використання як противобактериального засобу. Ця особливість корисна, наприклад, в птахівництві або на харчових підприємствах. При реакції з пентаоксидом фосфору, сірчаною кислотою і іншими сильними водовіднімаючих засобами вона розкладається з виділенням чадного газу. З цієї причини вона використовується для отримання невеликих обсягів монооксиду вуглецю в лабораторіях

Біологічні якості цього з'єднання роблять можливим і його медичне застосування. Найчастіше воно використовується у фармацевтичній промисловості і хірургії. У побуті мурашину кислоту застосовують як досить дієвий засіб для боротьби з бородавками. Перш ніж приступати до її використання в домашніх умовах, слід уважно вивчити інструкцію і ознайомитися з усіма запобіжними заходами.

Хоча ця речовина не має високої токсичності, можливість отруєння нею все ж існує. У розведеному вигляді вона не завдає шкоди для шкіри, однак розчини з концентрацією понад 10% здатні заподіяти значну шкоду, з цієї причини при попаданні мурашиної кислоти на шкіру необхідно якомога швидше виконати обробку ураженої ділянки розчином соди.